Praha Jeruzalém

Arabští výtržníci se střetli s bezpečnostními silami před posledním výstupem Židů na Chrámovou horu do konce ramadánu.

Od: Israel National News 21.4.22 8:51

Střety na Chrámové hoře se obnovily předtím, než bude Židům naposledy povolen výstup na Chrámovou horu do konce muslimského svátku ramadánu.

Izraelský premiér Naftali Bennett ve středu oznámil, že kvůli arabským násilnostem na Chrámové hoře bude toto místo od pátku až do konce ramadánu pro Židy uzavřeno.

Podle arabských zpráv ve čtvrtek ráno bezpečnostní síly vstoupily na místo a uzavřely věřící v jedné z mešit.

Záběry z místa ukazují, že síly použily metody rozhánění nepokojů poté, co je výtržníci napadli kameny a pyrotechnikou a pokusili se z mešity policisty zasáhnout.

Vůdce Hamásu Ismail Haníja vyzval muslimy, aby v pátek hromadně přišli na Chrámovou horu a dali najevo svou přítomnost.

„To, co se děje v Al Aksá, je šikana, která povede ke zkrácení života okupanta, který nakonec Palestinu opustí,“ řekl Haníja. „Stejně jako jsme porazili Pochod vlajek, porazíme i politiku neskromnosti. Jsme teprve na začátku bitvy.“

 

Aktivistka Ayelet Lashová reagovala: „Nepokoje na Chrámové hoře začaly. Proč pro všechno na světě není Chrámová hora dnes ráno uzavřena pro ty „cutiepies“?! Proč je po dvou týdnech každodenních násilných a zvířecích výtržností hora pro ně vůbec otevřená?!!!?“.

Lashiny příspěvky na Facebooku se několikrát staly terčem útoků protiizraelských aktivistů a její účet byl po příspěvcích zmiňujících arabské násilí Facebookem pozastaven. V důsledku toho používá pro označení arabského sektoru různá kódová slova, včetně „cutiepies“, „sektor mládeže“ a dalších.

22.04.2022 06:17 Daniel Žingor129Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova