Praha Jeruzalém

Náčelník generálního štábu IDF přebírá odpovědnost za to, že se nepodařilo zmařit útok na Tel Aviv: Terorista přišel z oblasti, která spadá pod naši odpovědnost.

Autor: Elad Benari, Kanada 8.4.22 20:25

Náčelník generálního štábu IDF Aviv Kochavi v pátek večer převzal odpovědnost za neúspěch IDF při zmaření střeleckého útoku v Tel Avivu.

„Terorista přišel z Judeje a Samaří, přes zónu Seam, je to naše odpovědnost a něco, co se nemělo stát. Součástí našeho úkolu je takovým incidentům předcházet,“ řekl Kochavi během rozhovoru s vojáky v táboře Ofer.

„Náš úkol je velmi jednoduchý. Musíme zastavit terorismus a obnovit bezpečnost a pocit bezpečí – a uděláme pro to vše, co bude možné. V posledních dvou týdnech zde došlo ke změně, která je významná v tom smyslu, že jsou poškozováni izraelští občané, a souvisí také s pocity občanů. Musíme to pochopit a zastavit,“ dodal.

Bezpečnostní složky v pátek brzy ráno zlikvidovaly teroristu, který ve čtvrtek večer v Tel Avivu provedl střelecký útok, při němž byli zavražděni dva lidé.

Teroristu, palestinského Araba z Judska a Samaří, vypátrala Izraelská bezpečnostní agentura (Šin Bet), když se skrýval poblíž mešity v Jaffě, a zlikvidovala ho během přestřelky se Šin Bet a bojovníky protiteroristické jednotky Jamam.

V pátek odpoledne oznámila nemocnice Ichilov smrt pětatřicetiletého Baraka Lufana, který byl zraněn při střeleckém útoku v Tel Avivu. Lufan se stal třetí obětí útoku.

10.04.2022 05:39 Daniel Žingor129Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova