Praha Jeruzalém

Abbásův mluvčí odsoudil operaci IDF, při níž byli zlikvidováni tři teroristé, kteří plánovali útok.

Autor: Dalit Halevi 3.4.22 4:23

Nabíl abú Rudíneh, oficiální mluvčí předsedy Palestinské samosprávy (PA) Mahmúda Abbáse, v sobotu odsoudil to, co označil za „nebezpečnou izraelskou eskalaci, k níž došlo dnes na začátku ramadánu“.

Abú Rudeineh ve svém prohlášení poznamenal, že „Izrael provádí tento plánovaný útok, který vedl k úmrtí tří civilistů za úsvitu ve městě Jenin“. Prohlášení se týkalo tří teroristů Islámského džihádu, kteří plánovali provést střelecký útok a byli zlikvidováni izraelskými silami.

„Tato izraelská politika představuje zjevnou hrozbu a výzvu mezinárodní legitimitě a mezinárodnímu právu a okupační síly musí zastavit všechny tyto nebezpečné praktiky, které ohrožují bezpečnost, stabilitu a klid,“ uvedl mluvčí Palestinské autonomie.

Abú Rudeineh také uvedl, že zároveň „židovští extremisté pokračují ve vnikání do mešity Al-Aksá“, a varoval, že „každodenní zločiny osadníků“ povedou k vytvoření atmosféry napětí a nestability.

Zdůraznil, že jediným způsobem, jak dosáhnout bezpečnosti, je donutit Izrael, aby se řídil rozhodnutími mezinárodní legitimity a zdržel se jakýchkoli jednostranných opatření.

„Vyzýváme také mezinárodní společenství, aby poskytlo mezinárodní ochranu palestinskému lidu a nedopustilo dvojí standardy,“ řekl abú Rudeineh a poznamenal, že „Izrael nese důsledky této nebezpečné eskalace, která bude vážná a nebezpečná pro všechny a celý region“.

03.04.2022 06:58 Daniel Žingor142Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova