Praha Jeruzalém

Armáda také vydala příkaz k demolici domu teroristy Raeda Fathiho Hazema, který provedl smrtící teroristický útok v Tel Avivu.

Autor: Aryeh Savir, TPS, 27. dubna 2022

Vojáci IDF a izraelské bezpečnostní síly pokračovaly v noci na úterý v Judeji a Samaří v protiteroristických aktivitách založených na zpravodajských informacích a zatkly 12 osob podezřelých z terorismu, což je poslední fáze operace Wave Breaker.

IDF uvedla, že příslušníci elitní tajné jednotky Duvdevan provedli v noci v uprchlickém táboře Jenin zatýkací akci, při níž byly zatčeny dvě hledané osoby podezřelé z účasti na teroristické činnosti.

Během operace se vojáci IDF setkali s násilnou vzpourou za účasti desítek Arabů, kteří na vojáky stříleli, zapalovali pneumatiky a házeli výbušniny – ti odpověděli střelbou.

Tisková agentura palestinské samosprávy WAFA uvedla, že při střetech byl zabit 21letý Ahmad Muhammad Lotfi Massad a další tři lidé byli zraněni.

Kromě toho jednotky vyvěsily příkaz k demolici domu teroristy Raeda Fathiho Hazema, který před třemi týdny provedl střelecký útok v Tel Avivu a zavraždil tři Izraelce.

Síly průzkumné jednotky Golani a tajné jednotky operovaly ve vesnici Qabatiya jižně od Jeninu a zatkly další tři hledané osoby.

Agentura WAFA identifikovala tři zadržené jako Jásira Abú al-Ruba a dva propuštěné vězně, Alaa Hanaysha a Aliho Abú al-Ruba.

K izraelským obětem nedošlo.

Během noci bylo v celé Judeji a Samaří zatčeno celkem 12 podezřelých osob.

Izrael zahájil operaci Wave Breaker poté, co v posledních týdnech zažil čtyři vážné teroristické útoky.

Při posledním útoku terorista z Jeninu střelil tři Izraelce v centru Tel Avivu. Předtím terorista z Jabedu střelil pět lidí ve městě Bnej Brak. Při druhém útoku dva islamističtí teroristé střelili dva Izraelce ve městě Hadera. V Beeršebě terorista pobodal a zavraždil čtyři Izraelce. Dějištěm několika útoků se stal také Jeruzalém.

Bezpečnostní složky země se připravují na další násilnosti, zejména ke konci muslimského měsíce ramadánu a po prvním výročí operace Strážce hradeb v květnu 2021, kterou IDF zahájila po raketovém útoku Hamásu na Jeruzalém, jenž začal na vrcholu měsíce ramadánu.

Očekává se, že operace Zlomení vlny potrvá nejméně do Dne nezávislosti Izraele.

28.04.2022 05:20 Daniel Žingor86Zdroj: United with Israel