Praha Jeruzalém

Izraelská bezpečnostní agentura, protiteroristická jednotka Yamam operující na dálnici 6, zatkla teroristu, který byl na cestě k provedení útoku.

Od: Israel National News, 3.4.22 23:08

Bojovníci Izraelské bezpečnostní agentury (Šin Bet) a protiteroristické jednotky izraelské policie Yamam v neděli večer zasahovali na základě informací obdržených od Šin Bet na dálnici 6 poblíž křižovatky Nachšonim a zatkli podezřelého, který měl v úmyslu provést teroristický útok.

Podezřelý, ilegální cizinec, byl Šin Betem předveden k výslechu.

Dálnice, která byla před zatčením uzavřena, byla znovu otevřena pro dopravu.

Dříve před tím v neděli náčelník generálního štábu IDF Aviv Kochavi, který navštívil Tel Aviv a setkal se s bojovníky IDF rozmístěnými ve městě, řekl velitelům, že IDF musí být připravena na případný dlouhý konflikt, který nazval „Operace Strážce hradeb 2“.

Channel 13 News uvedly, že Kochavi dodal, že Islámský džihád v Gaze může vypálit rakety na jih v odvetě za to, že Izrael v sobotu zlikvidoval teroristickou buňku v Jeninu.

Ministr obrany Benny Gantz mezitím v neděli večer navštívil společně s šéfem Šin Bet Ronenem Barem jednotku speciálních operací Šin Bet.

Gantz jednal s vysokými představiteli organizace o zpravodajské a operativní činnosti s cílem zastavit tuto novou vlnu terorismu.

04.04.2022 05:18 Daniel Žingor114Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova