Praha Jeruzalém

Operace na zadržení hledaných mužů skončila uspokojivě, pouze jeden voják IDF byl lehce zraněn.

Od: Israel National News 31.3.22 10:44

Ve čtvrtek ráno zahájili teroristé v Jeninu palbu na vojáky IDF operující v oblasti v rámci operace zaměřené na zadržení podezřelých z nedávných bezpečnostních incidentů.

Vojáci obklíčili dům ve městě, který patřil jednomu z podezřelých, když na ně byla z budovy zahájena střelba. Při následné přestřelce byli tři teroristé zneškodněni. Jeden bojovník IDF z brigády Duvdevan byl lehce zraněn do ramene.

 

IDF ukončila operaci v Jeninu zatčením několika hledaných mužů, kteří byli spojováni s plánováním teroristických útoků a jsou také podezřelí z napomáhání teroristovi, který tento týden spáchal smrtící útok v Bnej Braku.

„IDF a pohraniční policie operovaly dnes ráno v uprchlickém táboře Jenin,“ oznámil později mluvčí IDF. „Naši bojovníci byli vysláni, aby zadrželi některé hledané muže, a během operace na ně teroristé zahájili palbu. Vojáci IDF palbu opětovali a zasáhli ty, kteří byli ozbrojeni. Jeden bojovník IDF utrpěl lehké poranění a byl převezen do nemocnice k ošetření.“

Mezitím se na úterním zasedání bezpečnostního kabinetu premiér Naftali Bennett rozhodl rozšířit operace proti Arabům napojeným na ISIS a také posílit programy zabavování nelegálních zbraní z arabských domácností.

Vláda rovněž rozhodla o zvýšení úrovně připravenosti země s důrazem na konfliktní místa a také o vyslání posil do oblastí se švy a o modernizaci separační bariéry mezi Izraelem před a po roce 1967.

01.04.2022 05:53 Daniel Žingor124Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova