Praha Jeruzalém

Asra Jabasová chce, aby jí Izrael zaplatil kosmetickou operaci v souvislosti se zraněními, která utrpěla, když ve svém autě před izraelskými policisty vyhodila do vzduchu plynový balónek.

Od: United with Israel, 26. května 2022

Asra Jabasová utrpěla vážná zranění v obličeji, když v roce 2015 podnikla teroristický útok na Izraelce a vyhodila do vzduchu plynový balonek ve svém autě, když se blížila k policistům poblíž izraelského města Maale Adumim.

Tehdy jednatřicetiletá teroristka před výbuchem křičela směrem k policistům „Alláhu Akbar“. V době útoku měla Jabasová u sebe ručně psané vzkazy na podporu takzvaných palestinských „mučedníků“. Policista Moše Hen utrpěl při útoku popáleniny.

Jabasová byla obviněna z pokusu o vraždu, za což byla odsouzena na 11 let.

O sedm let později se zdá, že se Jabasová domnívá, že by jí měl Izrael zaplatit kosmetickou operaci, kterou podle svých slov potřebuje kvůli zraněním, jež utrpěla při útoku, který zahájila. Zatímco dvě podobné žádosti byly zamítnuty, izraelská vězeňská služba se postarala o to, aby jí bylo poskytnuto několik nezbytných lékařských zákroků na náklady státu.

„Mám (posttraumatický) stres a je to pro mě velmi těžké a významné,“ řekl nedávno důstojník Hen pro Channel 12. „Byly tam další čtyři plné autobusy a oheň dosáhl výšky čtyř pater.“

„Kdybych tam nebyl, všichni by uhořeli. Dostal jsem za to vyznamenání, za statečnost, ale vůbec nemám pocit, že bych něco udělal. A teď chce ta teroristka operaci?“ dodal.

Izraelská vězeňská služba si stojí „za svým odmítnutím financovat kosmetickou léčbu vězně“, uvedly Arutz Sheva.

27.05.2022 05:31 Daniel Žingor544Zdroj: United with Israel

Klíčová slova