Praha Jeruzalém

Palestinští Arabové oslavují „úspěšný“ útok v Eladu, v ulicích se rozdávají cukrovinky.

Autor: Dalit Halevi 6.5.22 5:36

Palestinští Arabové vyšli do ulic, aby oslavili čtvrteční večerní útok ve městě Elad, při kterém dva teroristé ozbrojení sekerou a střelnou zbraní zavraždili tři Židy a čtyři zranili.

Video ze Šekemu (Nábulus) ukazuje děti, které na oslavu útoku rozdávaly kolemjdoucím sladkosti.

V táboře Nur a-Šams v Tulkarmu vyšli do ulic maskovaní muži, aby útok oslavili s veřejností.

Palestinští Arabové ve městech Gaza a Chán Júnis stříleli do vzduchu, zatímco řidičům a kolemjdoucím rozdávali sladkosti. Mezitím se z mešit ozývalo „Alláhu akbar“ na znamení radosti z „úspěšného“ útoku. Projevy radosti byly zaznamenány také v palestinských arabských táborech v Libanonu.

 

Na palestinském arabském kanálu Telegram se šířilo animované video, které kázalo použít sekeru k vraždění Židů. Video ukazuje muže se sekerou v ruce, který si na ulici vyhledá ženu jako cíl a poté ji udeří do hlavy a zabije. Pod animovaným videem je uveden titulek: „Přišli jsme tě zabít.“

Mezitím vůdce Hamásu Ismail Haníja ve čtvrtek prohlásil, že palestinský lid bude pokračovat ve svém odporu, dokud nebude dosaženo všech jeho cílů.

V přímém vzkazu Izraeli Haníja uvedl, že Hamás se nebojí aktů cílené likvidace vedoucích představitelů organizace a že mešita Al-Aksá bude i nadále považována za červenou linii.

06.05.2022 05:29 Daniel Žingor169Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News