Praha Jeruzalém

Íránský generál a tajemník íránské Nejvyšší rady národní bezpečnosti zveřejnil hebrejský tweet, v němž zesměšňuje sionismus jako „virus“.

Od: Israel National News 5.6.22 23:04

Vysoce postavený íránský představitel v neděli v hebrejském tweetu hanlivě označil sionismus v návaznosti na sérii podezřelých úmrtí íránských představitelů.

Generál Alí Šamchání, tajemník íránské Nejvyšší rady národní bezpečnosti a člen íránské arabské menšiny, v neděli večer na Twitteru napsal, že svět je „nakažen virem sionismu“ a obvinil Izrael z ohrožování Íránu.

„Od té doby, co byl svět nakažen virem sionismu, až do dnešního dne, kdy vyhrožuje #Iránu kvůli strachu z odporu, byly jejich kalkulace špatné. Když vědí, že se blíží pád tohoto falešného režimu, znamená to, že odpor se ubírá správným směrem.“

Tweet byl nejprve zveřejněn v perštině, následně byly na Twitteru zveřejněny překlady do hebrejštiny, arabštiny, angličtiny a ruštiny.

Šamchání zveřejnil komentář několik dní poté, co bylo oznámeno, že byl nalezen mrtvý íránský raketový inženýr ve městě Jazd.

Inženýr Ayoob Entezari byl údajně nalezen mrtvý minulý týden a podle některých zpráv zemřel v důsledku otravy jídlem.

Zprávy o Enterzariho úmrtí přišly v návaznosti na zprávy o tom, že ve svém domě v Karadži byl nalezen mrtvý důstojník jednotek Quds Force Sboru revolučních gard.

Důstojník, identifikovaný jako plukovník Ali Esmailzadeh, zemřel během „incidentu“ ve svém domě, uvedla v pátek íránská agentura IRNA.

06.06.2022 04:58 Daniel Žingor84Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova