Praha Jeruzalém

Velitel pozemních sil íránské armády prohlásil, že pokud k tomu dostane rozkaz, může srovnat se zemí Tel Aviv a Haifu.

Autor: Elad Benari 8.6.22 4:42

Vysoký íránský představitel v úterý pohrozil, že „srovná se zemí Tel Aviv a Haifu“, uvedl Ynet.

„Na rozkaz nejvyššího vůdce (islámské) revoluce srovnáme Tel Aviv a Haifu se zemí za jakoukoli chybu nepřítele (Izraele),“ citovala agentura Fars velitele pozemních sil íránské armády Kiumarse Hejdarího.

 

Heydari byl rovněž citován, že „území okupovaná Izraelem budou osvobozena do 25 let“.

Uvedl také, že se zvětšil dolet bezpilotních letounů a raket Islámské republiky, což naznačuje, že by mohly představovat hrozbu pro Izrael.

Tyto komentáře přišly den poté, co bylo oznámeno, že bezpečnostní síly v Thajsku nedávno zmařily íránské spiknutí s cílem zaútočit na izraelské a západní cíle v zemi.

Předpokládá se, že za plánovanými útoky stál íránský agent, který byl zatčen v Indonésii s falešným bulharským pasem. Spolupracoval s dalšími složkami na vytvoření teroristické infrastruktury a buněk v Thajsku.

Premiér Naftali Bennett se již dříve v úterý vyjádřil k Íránu a řekl: „Dny imunity, kdy Írán útočí na Izrael a šíří terorismus prostřednictvím svých regionálních zástupců, ale zůstává bez úhony – jsou pryč. Podnikáme kroky, kdekoli a kdykoli, a budeme v nich pokračovat.“

Dodal: „V posledních letech Írán překročil řadu červených linií, zejména při obohacování uranu na úroveň 60 % – bez reakce a svět jde dál. Izrael nemůže – a nebude – takovou situaci akceptovat.“

Íránští představitelé Izraeli pravidelně vyhrožují. Velitel leteckých sil íránských Revolučních gard Amir Ali Hadžizadeh před několika měsíci prohlásil, že Izrael je „odsouzen k zániku“ a že jakákoli akce Izraele proti Islámské republice tento zánik urychlí.

Předtím íránský ministr zahraničí Hosejn Amir-Abdollahian vystoupil na konferenci OSN Durban IV, kde řekl, že „síla vůle jeho národa je oddána“ likvidaci sionismu.

V dubnu Esmail Ghaani, velitel jednotek Quds Revolučních gard, pohrozil, že Írán bude tvrdě čelit Izraeli „všude, kde to bude považovat za nutné“.

08.06.2022 06:15 Daniel Žingor135Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova