Praha Jeruzalém

Rusko si předvolalo izraelského velvyslance po leteckém útoku na letiště v Damašku, který byl připsán Izraeli.

Od: Israel National News 15.6.22 20:49

Izraelský velvyslanec v Rusku Alex Ben-Zvi byl předvolán k důtce náměstkem ruského ministra zahraničí Michailem Bogdanovem v souvislosti s útokem na damašské letiště z minulého týdne.

Bogdanov velvyslanci vznesl protest a prohlásil, že útok způsobil škody na civilní i humanitární úrovni a že také prohlásil, že zdůvodnění útoku poskytnuté Izraelem nebylo přesvědčivé, a proto Rusko čeká na vysvětlení.

Již dříve ruský představitel rovněž odsoudil akce Izraele v Sýrii.

Rusové vydali oficiální prohlášení, v němž se uvádí: „Jsme nuceni zdůraznit, že pokračující izraelské ostřelování syrského území v rozporu se základními normami mezinárodního práva je nepřijatelné. Důrazně odsuzujeme izraelský provokativní útok na syrskou civilní infrastrukturu. Takové nezodpovědné jednání vytváří vážná rizika pro mezinárodní leteckou dopravu a reálně ohrožuje životy nevinných lidí. Požadujeme, aby izraelská strana s tímto zlovolným postupem přestala.“

16.06.2022 05:43 Daniel ŽingorZdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka