Praha Jeruzalém

„Palestinský stát by byl íránským teroristickým státem, dočasní premiéři nemají dělat zásadní diplomatickou politiku,“ říká Sionistická organizace Ameriky.

Od: Israel National News 25. září 2022, 12:00

Izraelský premiér Jair Lapid ohrozil Izrael tím, že na půdě Organizace spojených národů (OSN) podpořil a legitimizoval „palestinský“ teroristický diktátorský stát, uvedl národní prezident Sionistické organizace Ameriky (ZOA) Morton A. Klein.

„ZOA je zděšena dnešní zprávou, že dočasný izraelský premiér Jair Lapid během svého projevu na Valném shromáždění OSN veřejně podpořil a legitimizoval palestinský teroristický diktátorský stát na zákonné půdě Izraele,“ uvedla ZOA v prohlášení a dodala, že Lapidův projev také „pasuje diktátora palestinského režimu a teroristu Mahmúda Abbáse, který lidi židovské víry nazývá ‚špinavými Židy‘, na umírněného mírotvůrce“.

ZOA zdůraznila, že Lapidův projev „ohrozí a zradí Izrael a jeho občany a podpoří další útoky na nevinné Židy. Většina Izraelců – včetně Lapidova vlastního koaličního partnera, bývalého izraelského premiéra Naftaliho Bennetta – je proti palestinskému arabskému státu. Bennett Lapidův zamýšlený projev odsoudil, správně poznamenal, že Izrael má na tuto zemi právo, a trefně prohlásil:

„Mezi mořem a Jordánem není místo pro další stát . . . Mimochodem, o kom mluvíme, když mluvíme o Palestincích? O Hamásu, který podporuje většina Palestinců? O Islámském džihádu? O Abbásovi, který ve volném čase popírá holocaust a platí vrahy? Oni sami jsou hluboce konfliktní a jsou světelné roky vzdáleni od schopnosti vládnout.“

ZOA také poznamenala, že „Palestinská samospráva, její vládnoucí strana Fatah i Hamás mají stále neúprosný cíl zcela zničit Izrael a vyvraždit co nejvíce Židů. Palestinský arabský stát posílí schopnost palestinských Arabů zabíjet nevinné Židy; umožní masivní raketové a teroristické útoky na hlavní izraelská populační centra a letiště a vážně ohrozí existenci Izraele.“

„Oficiální charta Fatahu dodnes vyzývá ke zničení židovského státu a uvádí, že: Fatah ‚se staví proti jakémukoli politickému řešení jako alternativě ke zničení (Izraele)‘; a za svůj cíl si klade ‚vymýcení sionistické ekonomické, politické, vojenské a kulturní existence’“. Charta Fatahu dále prohlašuje, že „ozbrojený boj je strategií, nikoli taktikou… při vykořeňování sionistické existence, a tento boj neskončí, dokud nebude sionistický stát zničen“.

„Oficiální znak Palestinské samosprávy zobrazuje celý Izrael zakrytý palestinským kafijem spolu s obrázkem teroristy Jásira Arafata a puškou kalašnikov. Charta Hamásu rovněž vyzývá ke zničení Izraele a k vyvraždění všech Židů na světě.“

„Palestinský teroristický režim již 12 let odmítá vyjednávat a za posledních 20 let třikrát odmítl nabídku státnosti bez protinávrhu a osmkrát za posledních 85 let.“

 

„Teroristický diktátor Abbás nadále utrácí více než 400 milionů dolarů ročně, které děsivě vynakládá na vyplácení doživotních důchodů Arabům (ve výši pětinásobku průměrného palestinského platu), aby vraždili Židy a Američany. Režim také pokračuje v uctívání židovských vrahů tím, že pojmenovává školy, ulice, sportovní týmy a dětské tábory po židovských vrazích, pořádá průvody na jejich počest a umisťuje tisíce jejich fotografií na střední školy a univerzity, které je oslavují.“

ZOA rovněž poznamenala, že každá „separace“ a „odtržení“ „způsobily více teroru, více intifád (teroristických válek) a více vražd nevinných Židů“. Jako příklad lze uvést dohody z Osla, které vedly k masovým sebevražedným atentátům a intifádám; stažení z kontrolních stanovišť, které vedlo k vraždění nevinných Židů; odstranění židovských komunit v blízkosti Jeninu, které umožnilo, aby se Jenin stal ohniskem terorismu; a odtržení Gazy v roce 2005, které vedlo k tomu, že Hamás vypálil 25 000 raket na Izrael z míst, kde kdysi stály židovské komunity v Gaze.

„Navíc je jasné, že palestinský arabský stát by byl teroristickým státem Hamásu, Fatahu a Íránu,“ zdůraznila organizace.

Dodala, že Lapidův projev „je také vážnou zradou jeho role dočasného ‚přechodného‘ premiéra, než se za několik týdnů uskuteční izraelské volby, a slibů, které dala jeho chybná koalice při svém loňském vzniku“.

„Dočasní premiéři nemají dělat zásadní diplomatickou politiku. Navíc koalice Lapida a Bennetta složená z nesourodých stran ujišťovala veřejnost, že se zaměří spíše na ekonomické a sociální otázky než na izraelsko-palestinské otázky,“ uzavírá ZOA.

25.09.2022 06:19 Daniel Žingor187Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News