Praha Jeruzalém

Třicetiletý major IDF Bar Falah byl označen za izraelského důstojníka zabitého při přestřelce s teroristy v severním Samaří.

Od: Israel National News 14. září 2022 12:15

Izraelská armáda ve středu identifikovala důstojníka IDF zabitého během noční přestřelky s palestinskými arabskými teroristy v severním Samaří.

Podle mluvčího IDF byl důstojníkem 30letý major Bar Falah, obyvatel pobřežního města Netanja. Falah sloužil jako zástupce velitele průzkumného praporu 934 (Gadsar Nahal) IDF.

„Major Bar Falah, bojovník a velitel, zástupce velitele průzkumné jednotky brigády Nahal, byl zabit v noci na dnešek při protiteroristické operaci,“ uvedl ve středu odpoledne premiér Jair Lapid.

„Neexistují slova, která by utěšila jeho rodinu, partnerku a přátele nad ztrátou jejich milovaného člověka. Bar byl oddaný voják, který bojoval proti teroru a vedl své jednotky až do své poslední hodiny.“

 

„Operace, při níž byl zabit, zmařila velký teroristický útok a zachránila životy. Bolest z jeho ztráty cítíme společně s vámi. Nechť je požehnána Barova památka.“

K přestřelce došlo na kontrolním stanovišti Jalameh nedaleko Jeninu v severním Samaří krátce před půlnocí, uvedla mluvčí jednotky IDF.

Teroristé zahájili palbu na vojáky IDF, což izraelské bezpečnostní složky přimělo k opětování palby.

Podle prohlášení pozorovatelé IDF identifikovali v blízkosti plotu dva podezřelé. Vojáci IDF, kteří na místo přispěchali, podezřelé obklíčili a zahájili zatýkací proceduru, během níž podezřelí na vojáky zahájili palbu.

Během přestřelky byli dva teroristé zlikvidováni.

„V noci byl zabit důstojník IDF v důsledku přestřelky při incidentu s teroristy u bezpečnostní bariéry Seamline vedle přechodu Jalameh v okrese brigády Menashe,“ uvedl mluvčí ve středu ráno.

Při samostatném úterním incidentu teroristé vypálili desítky střel na izraelský ženijní tým poblíž kontrolního stanoviště Jalemeh – ve stejné oblasti, kde se o několik hodin později odehrála i smrtící přestřelka.

Nebyli hlášeni žádní zranění, ale traktor izraelského ministerstva obrany byl těžce poškozen.

15.09.2022 05:12 Daniel Žingor175Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News