Praha Jeruzalém

Student z Queens College byl vyprovozen policií poté, co celý týden používal megafon, aby šířil antisemitskou propagandu.

Muž, který tento týden vykřikoval antisemitské a rasistické poznámky před Queens College v Queensu v New Yorku, byl odveden od kampusu newyorskou policií.

Muž, údajně student z vysoké školy, měl stát před hlavní branou kampusu s megafonem a šířit antisemitské a rasistické poznámky namířené proti židovským, křesťanským a muslimským spoluobčanům, uvádí QNS.

Úřad veřejné bezpečnosti Queens College uvedl, že spolupracoval s úředníky vysoké školy a snažil se s jednotlivcem komunikovat. Ale protože muž stál kousek od kampusu a nepohyboval se přímo v areálu, nemohli nic dělat.

Veřejná bezpečnost nakonec zavolala divizi komunitních záležitostí newyorské policie, která dorazila, aby situaci vyhodnotila a deeskalovala.

Na místo dorazila newyorská policie a bez incidentu zabavila mužovi megafon.

„Když dojde k projevům nenávisti, má to účinky a důsledky na ty, kteří jsou jim vystaveni. Uvědomujeme si, že je třeba tyto dopady průběžně řešit,“ řekla QNS vedoucí Queens College pro diverzitu Jerima DeWese.

„Úřad pro dodržování předpisů a rozmanitost a Centrum pro etnické, rasové a náboženské porozumění při Queens College (CERR) zahájí konverzaci v kampusu a další komunitní fóra týkající se přítomnosti a dopadu nenávistných projevů, když k nim v naší komunitě dojde.“

Organizace StopAntisemitism tento incident odsoudila a na sociálních sítích zveřejnila prohlášení spolu s fotografiemi a videi muže, který přes střešní okno auta s megafonem antisemitismus před kampusem šířil.

„Tento odporný fanatik křičel do megafonu ty nejodpornější, antisemitské konspirační teorie a lži, jaké si lze během posledních několika dní představit,“ uvedla skupina. „Toto je život židovských vysokoškoláků v Americe 2022.“

Autor: Israel National News, 2. září 2022

03.09.2022 09:02 Kristýna Kupková69Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova