Praha Jeruzalém

Soukromá izraelská firma prý také posílá Ukrajině satelitní snímky ruských vojenských pozic.

Od: JNS, 13. října 2022

Izrael poskytuje Ukrajině „základní zpravodajské informace o íránských bezpilotních letounech“, které Rusko nasazuje ve válce proti Ukrajině, uvedl ve středu deník The New York Times.

 

Soukromá izraelská společnost rovněž začala Ukrajině poskytovat satelitní snímky ruských vojenských pozic na ukrajinském území, uvedla zpráva s odvoláním na vysokého ukrajinského představitele.

Ve středu Ukrajina sestřelila nejméně devět bezpilotních letounů íránské výroby, které vypustilo Rusko, uvedla ukrajinská armáda.

Mezitím v úterý stanice Fox News informovala, že Moskva vyzbrojila svého souseda a spojence Bělorusko desítkami dronů íránské výroby, protože napětí mezi Minskem a NATO roste a Bělorusko hrozí vysláním pozemních sil na Ukrajinu, aby podpořilo svého ruského spojence.

Kyjevské Hlavní zpravodajské ředitelství, které je součástí ministerstva obrany, v úterý uvedlo, že do Běloruska v posledních dnech dorazilo 32 sebevražedných dronů Šahed-136 íránské výroby a dalších osm má dorazit do pátku.

Ukrajina uvedla, že ve středu bylo z Ruska na její města vypáleno 84 řízených střel a desítky bezpilotních letounů, jejichž cílem byla energetická infrastruktura a další civilní objekty.

„Ukrajina požádala Izrael také o systémy protivzdušné obrany, a to vzhledem k úspěchům tamního systému Iron Dome i střely delšího doletu Barak-8 (raketa země-vzduch). Izrael to však zatím odmítl, neboť se zdráhá vyprovokovat Rusko k tomu, aby bránilo izraelským leteckým útokům v Sýrii, kde je Rusko vojensky přítomno,“ uvedly Timesy.

Koncem září vysoký ukrajinský představitel uvedl, že Izrael dodal „trochu zpravodajských informací“ o íránských zbraních dodávaných Rusku, které mělo být použito ve válce proti Ukrajině.

„Potřebujeme však mnohem víc,“ uvedl tento představitel podle Kan News.

14.10.2022 05:00 Daniel Žingor651Zdroj: World Israel News

Klíčová slova