Praha Jeruzalém

Šokující video ukazuje rozčtvrcené tělo 25letého Ahmeda Hachama Hamdiho Abu Marakhia, palestinského občana, který před dvěma lety uprchl do Izraele poté, co byla odhalena jeho sexuální orientace.

Od: World Israel News, 6. října 2022

Pětadvacetiletý homosexuál, který uprchl z Palestinské samosprávy poté, co byla odhalena jeho sexuální orientace, byl unesen a brutálně sťat v Hebronu, informoval izraelský zpravodajský web N12.

Zpráva o smrti Ahmeda Hakma Hamdího abú Marhíi přišla ve středu pozdě večer, přičemž na záběrech bylo vidět, jak jeho tělo odnášejí v palestinské části města, která je ohniskem terorismu.

Na děsivém videu, které se šířilo na sociálních sítích a nabírá na síle hlavně na územích Palestinské autonomie a v Jordánsku, je vidět jeho rozčtvrcené tělo ležící u silnice, uvedla zpráva.

Několik hodin před středeční vraždou Ahmed podle N12 odešel do práce z úkrytu v oblasti Velkého Tel Avivu, kde bydlel.

Večer již přišly první zprávy o jeho smrti a jeho přátelé se domnívají, že byl unesen a odvezen na území spravované Palestinskou samosprávou.

Palestinská policie incident vyšetřuje, ale jeho přátelé jsou přesvědčeni, že důvodem vraždy byla jeho sexuální orientace.

„Generální prokuratura a policie zahájily vyšetřování okolností vraždy,“ uvedl ve čtvrtek ráno v prohlášení Al-Bait Al-Mokhtalef – bezpečný dům pro LGBTQ+ Palestince a arabské Izraelce, kde oběť bydlela – a dodal, že podezřelý byl zatčen.

„Jsme šokováni,“ řekla Rita Petrenko, výkonná ředitelka bezpečného domu, webu Hebrew News.

Petrenko pomohla Markiovi získat povolení izraelské civilní správy k pobytu v Izraeli a také mu pomáhala přestěhovat se do třetí země.

„Moc se těšil, až odjede. Byl další v pořadí na emigraci…“

„Jediným řešením pro palestinské LGBT žadatele o azyl je přesídlení do jiných zemí,“ prohlásila.

„Bohužel v poslední době je tento proces velmi pomalý, a to hlavně kvůli politice Kanady, hlavní země, se kterou spolupracujeme. Kdyby si tam pospíšili, jeho život by byl zachráněn.“

Podle jeho přátel v Izraeli, pokračuje zpráva, vyjádřila jeho rodina nad jeho smrtí údiv a smutek a zdá se, že za vraždu je zodpovědná jiná rodina v Hebronu.

07.10.2022 05:24 Daniel Žingor364Zdroj: World Israel News