Praha Jeruzalém

Padesátiletý Tadasa Tashume Ben Ma’ada, otec dvou dětí, se před více než dvaceti lety vydal na aliju z Etiopie.

Od: JNS, 26. listopadu 2022

Muž zraněný při středečních dvojitých teroristických útocích v Jeruzalémě v sobotu svým zraněním podlehl.

Padesátiletý Tadasa Tašume Ben Ma’ada emigroval z Etiopie před více než dvěma desetiletími a byl otcem dvou dětí.

„Traumatologický tým a tým intenzivní péče v nemocnici Shaare Zedek bojovali o jeho život, ale jeho zranění byla žel kritická,“ uvádí se v prohlášení městského zdravotnického centra Shaare Zedek, „sdílíme hluboký zármutek rodiny a vyjadřujeme jí upřímnou soustrast.“

Soustrast vyjádřil také designovaný izraelský premiér Benjamin Netanjahu, a to na Twitteru: „Jménem všech občanů Izraele posílám upřímnou soustrast rodině Tadase Tašume Ben Ma’ada….Poslední týden jsem navštívil jeho oddanou rodinu, která ho obklopovala láskou, a lékaře, kteří statečně bojovali za záchranu jeho života. Objímám rodinu v této těžké chvíli. Nechť je jeho památka požehnáním.“

Při dvou středečních explozích na autobusových zastávkách zahynul šestnáctiletý Izraelec Aryeh Schupak a více než 20 dalších lidí bylo zraněno.

K prvnímu výbuchu došlo nedaleko hlavního vjezdu do izraelského hlavního města krátce po sedmé hodině ranní a druhý následoval asi o 30 minut později na křižovatce Ramot.

Úřady se domnívají, že dva výbuchy byly způsobeny dálkově odpálenými hřebíkovými bombami.

Policie popsala výbušniny jako „vysoce kvalitní“ a naznačila, že útok naplánovala a provedla organizovaná teroristická buňka.

28.11.2022 05:21 Daniel Žingor77Zdroj: World Israel News

Klíčová slova