Praha Jeruzalém

21letý Vladislav Shien se dobrovolně přihlásil do boje proti ruské invazi na Ukrajinu a padl v bitvě ve městě Dnipro.

Od: Israel National News 8. prosince 2022 15:17

Minulý měsíc byl v bojích s ruskými silami zabit židovský muž, oznámila ve čtvrtek Federace židovských obcí na Ukrajině.

V bitvě padl 21letý Vladislav Šien, obyvatel města Dnipro, který se během ruské invaze na Ukrajinu dobrovolně přihlásil do ukrajinské armády.

Vrchní ukrajinský rabín Moše Azman na Shienovu počest prohlásil: „Vladislav položil život při ochraně svého národa. Statečně bojoval od začátku invaze. Posílám soustrast jeho rodině a společně se všemi ukrajinskými Židy se modlím za uzdravení zraněných a ukončení krveprolití. Znovu vyzývám svět, aby zasáhl a dosáhl zastavení palby. Situace na Ukrajině je špatná, na mnoha místech je nedostatek elektřiny, vody, potravin a léků.“

Federace židovských obcí na Ukrajině ve svém prohlášení uvedla, že „truchlí nad smrtí hrdiny“.

„Byl poslán na frontu a tam obětoval svůj život za nezávislost a svobodu Ukrajiny,“ dodala organizace.

 

Shien se přihlásil do armády v prvních dnech války, která zuří od února. Jeho přátelé ho popisují jako hrdého Žida, který si na frontě každý den nasazoval tefilin a po návratu domů na dovolenou se modlil v synagoze v Dnipru.

Šien byl ve svém rodném městě známý jako talentovaný judista. Tomuto sportu se věnoval od svých šesti let a získal řadu mistrovských titulů na turnajích v Dnipru i na celé Ukrajině.

Je jedním z desítek židovských ukrajinských vojáků, kteří padli v boji proti ruské invazi na Ukrajinu.

09.12.2022 05:35 Daniel Žingor109Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova