Praha Jeruzalém

Odhalení EU odhaluje tajný plán, který má pomoci Palestinské samosprávě získat kontrolu nad izraelskou půdou v Judeji a Samaří.

Od: Israel National News 19. prosince 2022 20:51

Dokument vypracovaný Evropskou komisí ve východním Jeruzalémě vyzývá k aktivní pomoci Palestinské samosprávě převzít kontrolu nad pozemky v Oblasti C, která má být podle dohod z Osla plně pod izraelskou kontrolou.

Reportáž zpravodajského kanálu Channel 13 News odhalila dokument, z něhož vyplývá, že EU bude pracovat na mapování půdy, aby prokázala práva palestinských Arabů na tomto území – aniž by zanechala stopy po své činnosti. Dokument podle všeho poukazuje na to, že EU k tomuto účelu využívá levicové organizace v Izraeli.

EU také vyzývá ke „sledování a monitorování izraelské archeologické činnosti v oblasti“ – s odůvodněním, že je využívána jako záminka pro výstavbu osad v Judeji a Samaří.

V dokumentu se rovněž uvádí, že je zapotřebí společné evropské vize a koordinovanějšího přístupu mezi stranami v Evropě, aby se maximalizovala možnost rozšířit angažovanost v Oblasti C.

Bylo oznámeno, že izraelští představitelé obdrželi přístup k dokumentu a v současné době jej studují.

Evropská unie na to reagovala: „Obecně platí, že se na dokumenty neodvoláváme. Politiku Unie vytváří jejích 27 členských států. Naše politika se nezměnila – jsme odhodláni usilovat o dvoustátní řešení s Jeruzalémem jako budoucím hlavním městem obou států. Vyzýváme Izrael, aby umožnil hmatatelné zlepšení života Palestinců, umožnil palestinskou výstavbu a ukončil zhoršování životních podmínek Palestinců v této oblasti.“

Předseda Náboženské sionistické strany, poslanec Bezalel Smotrich, reagoval slovy, že „boj proti arabskému zabírání otevřených oblastí v Judeji a Samaří je jedním z nejnaléhavějších a nejdůležitějších úkolů, které musí příští vláda řešit, a jedním z hlavních důvodů mého požadavku, aby k tomu dostalo pravomoc ministerstvo obrany.“

„Zjevné zapojení Evropské unie do snah Palestinské samosprávy o zjištění skutečností na místě a jednostranné vytvoření de facto arabského teroristického státu v srdci Země izraelské je nepřijatelné, v rozporu s mezinárodním právem a zákony a neslučitelné se základními pravidly diplomacie ve vztazích mezi státy,“ zdůraznil.

„S Boží pomocí povedeme v příští vládě společné úsilí – diplomatické, ekonomické, donucovací a osídlovací – proti nepřátelské činnosti palestinské samosprávy a mezinárodních aktérů a rozhodně ji zastavíme,“ dodal.

Šéf rady Guš Ecion a předseda rady Ješa Šlomo Ne’eman prohlásil: „Arabské ovládnutí Oblasti C je největší strategickou hrozbou v našem regionu. Jejím cílem není nic menšího než změna hranic země. Každý týden přichází Stát Izrael o rozsáhlá území, každý den jsou v rámci organizovaného strategického plánu stavěny desítky nelegálních domů, rozbíjeny a dlážděny silnice na významných místech.“

Podle něj je „dnes večer odhalený dokument důležitým důkazem toho, co důrazně tvrdíme již léta: Evropská unie zlovolně spolupracuje s Palestinskou samosprávou proti Státu Izrael. Nejde o nic menšího než o absurdní záležitost – naši spojenci, evropské vlády, aktivně pracují na revizi hranic naší země. V minulých letech by to bylo důvodem k válkám mezi národy.“

 

„Dnes večer se obracíme na nastupující vládu – boj proti nezákonnému záboru Oblasti C musí být jejím prvním úkolem. Opusťte vše ostatní a zachovejte země národa, protože není nic důležitějšího. Sionistické hnutí začalo svou cestu osvobozením půdy. Ztráta půdy ve prospěch nepřítele je vážným porušením národních hodnot a bankrotem sionistického snu,“ uzavřel.

Poslankyně Orit Strocková ze strany Náboženský sionismus vyzvala k ukončení „masivních investic Evropské unie do podvratného plánu na vytvoření palestinského státu v rozporu se stávajícími dohodami a zákony, a co hůř, ve spolupráci s izraelskou civilní správou“.

„Tato nebezpečná fraška musí skončit a skončí: přesně o tom byly volby a my se nehodláme vzdát práva a povinnosti chránit všechny části naší země před nepřátelským převzetím,“ uvedla.

V návaznosti na odhalení vydal prohlášení také Regavim.

„Znovu byla stržena fasáda z ‚občanské společnosti‘, ‚humanitární pomoci‘ a ‚lidskoprávních‘ organizací, které se věnují podkopávání izraelské suverenity.“

„Dnes večer byla v izraelské televizi opět odhalena masivní účast Evropské unie na strategické anexi Oblasti C Palestinskou samosprávou – přesně tak, jak ji Regavim odhaluje již od naší zprávy ‚Poslední kolonie‘ z roku 2014 a v následných studiích o válce o přežití, která probíhá na území Judska a Samaří.“

 

„Stát Izrael musí proti tomuto nestoudnému vměšování rozhodně zakročit a zabránit vzniku teroristického státu v srdci židovské vlasti,“ uvádí se v prohlášení.

20.12.2022 05:23 Daniel Žingor259Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova