Praha Jeruzalém

Nová izraelská vláda zadržuje daňové prostředky, z nichž Palestinská samospráva vyplácí platy teroristům, a místo toho je přesměrovává obětem terorismu a jejich rodinám.

Od: United with Israel, 9. ledna 2023

Izrael v neděli převedl obětem palestinského terorismu a jejich rodinám téměř 40 milionů dolarů z daňových příjmů, které původně vybral jménem Palestinské samosprávy.

„Není větší spravedlnosti než kompenzovat prostředky Palestinské samosprávy, která podporuje terorismus, a převést je rodinám obětí terorismu,“ komentoval to na začátku týdne izraelský ministr financí Bezalel Smotrich.

Zatímco v minulosti Izrael tyto prostředky předával Palestinské samosprávě, nová vláda Benjamina Netanjahua odmítá v této praxi pokračovat, protože Palestinská samospráva používá tyto peníze na vyplácení platů teroristům a jejich rodinám v rámci oficiální politiky Palestinské samosprávy „pay-for-slay“.

„Slíbili jsme, že to napravíme, a dnes tuto nespravedlnost napravujeme,“ prohlásil Smotrich na nedělní tiskové konferenci, informoval server JNS.org. „Je to důležitý den pro morálku, spravedlnost a boj proti terorismu.“

Palestinská samospráva každý měsíc vyplácí stipendia Palestincům, kteří provedli teroristické útoky, a kromě toho převádí finanční prostředky rodinám těch, kteří byli při útoku na Izraelce zabiti.

Podle zprávy JNS utratila Palestinská samospráva v roce 2021 za vyplácení platů teroristům 157 milionů dolarů, čímž motivovala k vraždění nevinných Izraelců.

Nová politika Izraele je v souladu s rozhodnutím jeruzalémského okresního soudu, podle něhož je Palestinská autonomie odpovědná za teroristické zločiny spáchané na Izraelcích kvůli politice „placení za vraždy“, kterou Palestinská autonomie porušuje izraelské zákony a americký zákon Taylor Force Act.

Taylor Force byl americký veterán z misí v Iráku a Afghánistánu, který byl zavražděn teroristou během procházky v Tel Avivu, kam se vydal na studijní pobyt MBA na Vanderbiltově univerzitě zaměřený na globální podnikání. Rodina teroristy, který byl na místě zabit, má podle oficiální politiky Palestinské autonomie nárok na doživotní rentu.

12.01.2023 05:58 Daniel Žingor129Zdroj: United with Israel

Klíčová slova