Praha Jeruzalém

Ministr národní bezpečnosti Itamar Ben-Gvir informoval policii, že během svého prvního týdne ve funkci vystoupí na Chrámovou horu.

Autor: Hezki Baruch 1. ledna 2023 21:53

Ministr národní bezpečnosti Itamar Ben-Gvir (Otzma Jehudit) poprvé od svého nástupu do funkce navštíví Chrámovou horu, a to jen několik dní poté, co minulý čtvrtek složil přísahu.

Ben-Gvir minulý týden informoval policii, že plánuje vystoupit na Chrámovou horu během svého prvního týdne ve funkci, nejspíše toto úterý, které se shoduje s postním dnem desátého tevetu, i když návštěvu může odložit až na středu.

Policejní představitelé, včetně policejního šéfa Kobiho Šabtaje, se mají sejít zítra, aby doladili podrobnosti ministrovy návštěvy Chrámové hory.

Ben-Gvir navštívil Chrámovou horu naposledy před třemi a půl měsíci a žádné výtržnosti nebyly zaznamenány.

Policie nezaznamenala žádný nesouhlas s Ben-Gvirovou návštěvou.

„Chci poděkovat všem zpravodajským médiím za jejich hluboký zájem o problematiku návštěv Chrámové hory. Ano, Chrámová hora je velmi důležitá záležitost, a jak jsem již řekl, mám v plánu na Chrámovou horu vystoupit,“ uvedl Ben-Gvir v neděli večer ve svém prohlášení.

 

„Pokud jde o časový harmonogram, slibuji, že budu aktualizovat, kdy návštěvu uskutečním. Do té doby budu rád, když každý večer uvidím zprávy zabývající se otázkou, kdy, že to navštívím Chrámovou horu.“

02.01.2023 05:47 Daniel Žingor109Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova