Praha Jeruzalém

Premiér hovořil s vedoucími představiteli AIPAC: Díky statečným mužům a ženám v Íránu celý svět vidí to, o čem jsme mluvili, že se jedná o strašný, represivní a teroristický režim.

Autor: Hezki Baruch 10. ledna 2023 12:06

Premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ze své kanceláře v Knesetu prostřednictvím videokonference předstoupil před představitele a aktivisty AIPAC a poděkoval jim za podporu Státu Izrael a posílení vazeb s USA.

Premiér rovněž vedl otevřený rozhovor s prezidentkou AIPAC Betsy Kornovou, v jehož rámci hovořil o Íránu, rozšiřování okruhu míru a americko-izraelských vztazích.

K Íránu premiér Netanjahu uvedl, že lidé vidí vnitřní represe režimu vůči lidem i popravy těch, kteří demonstrují za svobodu.

Premiér uvedl: „Nyní díky statečným mužům a ženám v Íránu celý svět vidí to, o čem jsme mluvili, že se jedná o strašný, represivní a teroristický režim.“

 

A dodal: „Je načase, abychom uzavřeli řady mezi Izraelem a Spojenými státy – a ostatními. A já se těším, až budu o této otázce diskutovat s prezidentem Bidenem a jeho týmem. Myslím, že dnes dochází k většímu sblížení názorů než kdykoli předtím.“

 

Premiér Netanjahu poznamenal, že se snaží rozšířit okruh míru, a vysvětlil, že je optimistický, protože arabští vůdci změnili svůj pohled na Izrael a nyní v nás vidí partnery, nikoli nepřátele.

11.01.2023 06:56 Daniel Žingor64Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova