Praha Jeruzalém

Ministr národní bezpečnosti nařizuje policejnímu komisaři, aby každému policistovi ve službě povolil odstranit vlajky OOP.

Autor: Hezki Baruch 9. ledna 2023 5:01

Ministr národní bezpečnosti Itamar Ben Gvir v neděli nařídil policejnímu komisaři Kobimu Šabtajovi, aby nařídil policii odstranit z veřejných míst všechny vlajky Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) a zastavit jakékoli podněcování proti Státu Izrael.

Ministr doručil úřadu policejního komisaře příkaz, v němž se uvádí, že každý policista jakékoli hodnosti bude mít během směny povoleno odstranit vlajky OOP.

Ben Gvir předal příkaz komisaři na základě toho, že vyvěšování vlajky OOP je považováno za podporu teroristické organizace.

„Je nepředstavitelné, aby porušovatelé zákona mávali teroristickými vlajkami, podněcovali a podporovali terorismus, a proto jsem nařídil odstranit vlajky podporující terorismus z veřejného prostoru a zastavit podněcování proti Státu Izrael. Ztotožnění se s teroristou a poškozování vojáků IDF nespadá pod svobodu projevu,“ řekl Ben Gvir.

Matan Peleg, předseda hnutí Im Tirtzu, řekl, že se jedná o „velmi důležitý den pro správu věcí veřejných, důležitý den pro sionismus a stát Izrael“.

„Je třeba si uvědomit, že účelem vyvěšení vlajky OOP je vzbouřit se proti Státu Izrael a předat zprávu, že na území země je místo pro teroristickou entitu. Dnes je již každému jasné, jaká je souvislost mezi vyvěšováním teroristické vlajky a podporou nacionalistického extremismu a násilí izraelských Arabů. Výsledky bezpráví jsme viděli výrazně při loňských zvěrstvech a událost se nesmí opakovat,“ řekl Peleg.

Již dříve v neděli Ben Gvir pověřil Šabtaje, aby zahájil rozsáhlé vyšetřování oslav po propuštění teroristy Karima Younese poté, co ministr nařídil policii, aby jednala tak, aby podobným oslavám zabránila.

Komisař provede interní vyšetřování a předloží jeho výsledky ministrovi.

Younes, který byl shledán vinným z vraždy vojáka IDF Avrahama Bromberga v roce 1980, byl ve čtvrtek po 40 letech vězení propuštěn. Ministr národní bezpečnosti a izraelská vězeňská služba vyhlásili několik pokynů, jak zabránit oslavám, které by podněcovaly a podporovaly terorismus.

Ministr nařídil policii, aby nedovolila stavění stanů na počest vrahů a oslavy, které podporují a povzbuzují terorismus. Tento příkaz byl dodržen jen částečně, ale rodina a přátelé teroristy postavili na oslavách stan, a dokonce je přišli navštívit představitelé Palestinské samosprávy.

09.01.2023 05:44 Daniel Žingor103Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova