Praha Jeruzalém

Izraelská organizace získala oficiální dokumenty PA, které ukazují plán PA postavit na historickém biblickém místě, zabrat ho a zničit.

Od: Israel National News 12. ledna 2023, 22:10

Oficiální dokumenty ministerstva pro místní správu Palestinské samosprávy, které získalo „Fórum boje za každý dunam“, odhalují plán výstavby desítek pozemků na území starověkého Jozuova oltáře na hoře Ebal.

Podle plánu mají být na většině plochy oltářní zdi postaveny desítky domů s trvalým bydlením, které prakticky propojí okrajové části města Nábulus a uprchlický tábor Askar s horou Ebal.

Podle plánu zůstane samotný oltář veřejným parkem, který bude obklopen arabskými domy, jež budou postaveny na samotné zdi a zbytku plochy archeologického naleziště, které je nedílnou součástí biblické lokality.

„Fórum boje za každý dunam“ uvedlo: „Podle plánů bude většina území lokality – včetně všech historických artefaktů, kde se bude nacházet, srovnána se zemí a také část, která bude ponechána k likvidaci, bude v krátké době zničena a zcela mimo izraelskou kontrolu po výstavbě čtvrti, která ji pohltí a zabrání přístupu na místo.“

Palestinská samospráva buduje novou hlavní silnici mezi městem Nábulus a nedalekou arabskou vesnicí, silnici, která místy nelegálně zasahuje do Oblasti C, v blízkosti místa, kde se nachází oltář. Pokus o ovládnutí oblasti začal bezprostředně poté, co izraelská civilní správa před dvěma lety zničila židovskou farmu a oblast tak zůstala bez židovské přítomnosti.

13.01.2023 05:42 Daniel Žingor274Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova