Praha Jeruzalém

IDF zatkla vysokého představitele Islámského džihádu a dva členy jeho rodiny. Při následných střetech byli zabiti dva ozbrojení teroristé.

Od: Israel National News 19. ledna 2023, 5:40  

Palestinské arabské zdroje informovaly, že v noci na čtvrtek vypukly v Jeninu střety během zatýkací operace IDF ve městě.

Podle těchto zpráv byl izraelskými jednotkami zatčen vysoce postavený člen teroristické organizace Islámský džihád a dva členové jeho rodiny.

 

Bylo rovněž oznámeno, že během zatýkací operace došlo k přestřelce mezi izraelskými vojáky a ozbrojenými teroristy, při níž byli zabiti nejméně dva ozbrojenci a několik palestinských Arabů bylo vážně zraněno.

V noci na úterý operovali vojáci IDF společně s Izraelskou bezpečnostní agenturou (Šin Bet) a pohraniční policií na několika místech v oblasti Judeje a Samaří, kde zatkli hledané teroristy a zabavili zbraně.

Kromě toho vojáci IDF zajistili vstup věřících do komplexu Josefova hrobu v Šekemu (Nábulus).

Během této činnosti podezřelé osoby házely kameny, zápalné bomby a výbušniny na ozbrojené složky, které reagovaly opatřeními k rozhánění nepokojů. Vojáci rovněž opětovali palbu na ozbrojené teroristy, kteří na ně stříleli. Ke zranění izraelských sil nedošlo.

Zatčení podezřelí a zabavené zbraně byly předány bezpečnostním složkám.

19.01.2023 06:45 Daniel Žingor59Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News