Praha Jeruzalém

Britská politička naléhá na vládu, aby uzavřela kancelář používanou jako „informační středisko“ Revolučních gard.

Od: Israel National News 20. ledna 2023, 22:51

Hluboko v židovské čtvrti v anglickém Londýně byla objevena kancelář využívaná íránskými Islámskými revolučními gardami (IRGC).

Předsedkyně britského parlamentního výboru pro zahraniční záležitosti vyzvala vládu, aby uzavřela takzvanou „londýnskou kancelář“ IRGC, kterou íránská vláda využívá jako „informační centrum“, uvedl list Jewish Chronicle.

Konzervativní poslankyně Alicia Kearnsová uvedla, že Islámské centrum Anglie (ICE) v Maida Vale, které vyjádřilo podporu teroristům z IRGC, využívá íránský režim k nekalým účelům souvisejícím s IRGC.

Vzhledem k tomu, že IRGC má na starosti financování íránských teroristických sítí, konkrétně Hamásu a Hizballáhu, a dohlíží na jaderný a raketový program této země, Kearnsová sdělila, že ICE využívá tuto kancelář „výhradně k šíření informací o islámském represivním režimu“.

Vyzvala také britského premiéra Rišiho Sunaka, aby zařadil IRGC na seznam zakázaných teroristických subjektů, a dodala, že ICE je zodpovědná za pronásledování íránských disidentů žijících ve Spojeném království.

Podle stanov ICE je hlavou organizace zástupce íránského nejvyššího vůdce ajatolláha Alího Chameneího. Současný ředitel ICE Seyed Moosavi, který na kázání ve středisku označil protestující v Íránu za „satanovy vojáky“, byl jmenován Chameneím.

K uzavření centra vyzval také komunitní bezpečnostní fond, jehož mluvčí sdělila listu Chronicle: „Je absurdní, že toto centrum, které se nachází v srdci londýnské židovské komunity, může pokračovat ve své činnosti, a ještě více pobuřující je, že je registrovanou charitativní organizací, vzhledem k jeho silným vazbám na íránskou vládu – vládu s dlouhou historií antisemitismu, popírání holocaustu a terorismu proti židovským komunitám.“

Kearnsová také nedávno v pořadu BBC Today řekla, že kancelář IRGC v Maida Vale by měla být uzavřena.

„Rádi ji nazývají osvětovým centrem, islámským centrem. Jeho vedoucí byl jmenován přímo nejvyšším íránským vůdcem. Je to organizace, která je tu výhradně proto, aby šířila informace o islámském represivním režimu,“ řekla.

„Jedná se o teroristický stát, který nás ohrožuje na mnoha úrovních nad rámec toho, co vidíme v současnosti. Nyní žel musíme změnit svůj postoj,“ dodala.

22.01.2023 06:34 Daniel Žingor105Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova