Praha Jeruzalém

Mluvčí Hamásu vítá střelecký útok u Jericha, říká, že odpovědí na „zločiny okupace“ a tyto útoky budou dále vystupňovány.

Autor: Dalit Halevi 28. února 2023 4:03

Mluvčí Hamásu Abdul Latif al-Kanoua uvítal pondělní střelecký útok v oblasti Jericha, při němž byl zavražděn 27letý muž.

„Střelecká akce v Jerichu přišla jako součást odpovědi na zločiny sionistické okupace a jejích hord osadníků, z nichž posledním byla divoká agrese proti našim lidem v Huwaře,“ řekl al-Qanoua s odkazem na střety, které v Huwaře vypukly v neděli večer po teroristickém útoku, při němž byli zavražděni dva bratři.

„Vzdáváme hold hrdinům odboje a rytířům Lvího doupěte, kteří čelí okupaci a podnikají hrdinské akce proti jejím vojákům a stádům osadníků na obranu našeho lidu a naší země,“ dodal mluvčí Hamásu.

„Zločiny okupace a jejích hord osadníků se nikdy nepřestanou setkávat s dalšími útoky nožem, střelbou a taranováním a budou zapalovat plameny a požáry po celém Západním břehu a Jeruzalémě,“ řekl al-Qanoua.

V neděli vyhlásil táborový prapor Aqabat Jaber vojenského křídla Hamásu, brigád Al-Kassám, všeobecnou pohotovost ve všech vesnicích a táborech v Jerichu na podporu obyvatel Huwary. Pět příslušníků tohoto praporu bylo nedávno zlikvidováno při operaci IDF v Jerichu.

Již dříve byla na kanálu Telegram „Jenin Al-Qassam“ zveřejněna posměšná zpráva a výhrůžka vraždou adresovaná ministru národní bezpečnosti Itamaru Ben Gvirovi.

„Ben Gvire, proč před svým lidem skrýváš pravdu? Máš dost odvahy jim říct, že je používáš jako živý štít?“ stálo ve zprávě napsané v arabštině a hebrejštině.

„Máš dost odvahy jim říct, že v nejbližších chvílích dojde k aktům pomsty za mučedníky v našich okupovaných zemích a důvodem jsi ty! Ben Gvire, jsi zbabělec.“

Zpráva obsahovala také fotografii Bena Gvira v uniformě IDF se slovy: „Ty jsi cíl“.

28.02.2023 04:23 Daniel Žingor191Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.