Praha Jeruzalém

V Knesetu se v současné době projednává zákon, který by teroristům odebral izraelské občanství.

Od: United with Israel, 31. ledna 2023

Zvrácená politika Palestinské samosprávy „pay-for-slay“ nabízí doživotní plat vrahům Izraelců a rodinným příslušníkům krutých zločinců.

Přestože Izrael a USA přijaly zákony zakazující pomoc Palestinské autonomii, dokud tuto politiku financuje, režim Mahmúda Abbáse odmítá přestat teror motivovat.

Izraelský zákonodárný sbor v současné době prosazuje zákon, který si bere na mušku placení za zabíjení tím, že teroristům, kteří dostávají od PA platby za násilné zločiny, odebere izraelské občanství nebo pobyt.

Zákon by zabránil teroristům opouštějícím vězení pobývat v jakékoli oblasti, která není pod kontrolou Palestinské autonomie, a vyloučil by tak jejich možnost žít v Izraeli bez ohledu na jejich předchozí status občana nebo legálního rezidenta.

Zákon navrhl podplukovník IDF (v záloze) Maurice Hirsch, který nyní působí jako ředitel právních strategií organizace Palestinian Media Watch (PMW).

Úsilí PMW při překládání a zveřejňování materiálů Palestinské samosprávy přispělo k odhalení obrysů politiky placení za zabití, která zůstává pilířem palestinské společnosti.

„Palestinská samospráva považuje všechny teroristy, včetně izraelských arabských teroristů, za své vojáky,“ vysvětlil nedávno Hirsch pro JNS.org. „Teroristé sami sebe považují za vojáky Palestinců, a když si vyžádají a dostanou od Palestinské samosprávy platbu jako odměnu za své teroristické činy, kruh se uzavírá.“

Ve světle této skutečnosti spravedlnost diktuje, aby palestinští „vojáci“ ztratili své právo žít v Izraeli tím, že ubližují jeho občanům. To platí zejména ve světle obrovského počtu uvězněných teroristů, kteří jsou Arabové s izraelským občanstvím.

Podle Hirsche je v současné době ve vězení 1 000 arabsko-izraelských teroristů (300 občanů/700 osob s trvalým pobytem), což představuje 20 % vězeňské populace teroristů.

Podle Hirsche zákon podporuje 106 ze 120 členů Knesetu a předpokládá, že se stane zákonem za méně než měsíc.

01.02.2023 04:50 Daniel Žingor158Zdroj: United with Israel

Klíčová slova