Praha Jeruzalém

Ministr obrany Yoav Gallant se chlubí operací v Samaří, při níž bylo zlikvidováno 10 arabských teroristů a slibuje, že bude v protiteroristickém tažení pokračovat.

Od: World Israel News, 24. února 2023

Izraelský ministr obrany pochválil vojáky, kteří se ve středu zúčastnili protiteroristické operace v Šechemu (Nábulus), a slíbil, že bude pokračovat v potlačování arabského terorismu v Judeji a Samaří.

Ministr obrany Joav Gallant (Likud) se ve čtvrtek během prohlídky oblasti setkal s místními příslušníky IDF, kteří jsou rozmístěni v samarském sektoru Nábulus.

Po setkání s velitelem brigády podplukovníkem Šimonem Sisem a velitelem hlídky Golani podplukovníkem Matanem Feldmanem Gallant vyzdvihl izraelské zpravodajské služby a bezpečnostní personál za jejich roli při úspěšné operaci v Šechemu (Nábulus), která si vyžádala 11 mrtvých a více než 100 zraněných.

Při protiteroristické akci nebyl zabit ani zraněn žádný izraelský příslušník, přestože se během akce, která byla původně plánována jako zatýkací, dostal pod těžkou palbu.

„Blahopřeji bezpečnostním silám, které včera v Nábulusu pod tlakem a silnou palbou zasáhly proti teroristům, kteří plánovali provést útoky na izraelském území,“ uvedl Gallant.

„Kombinace zpravodajských operací, plánování a provedení bojovníků přinesla působivý úspěch našich sil, které úspěšně splnily svou misi a zabránily škodám způsobeným občanům Izraele.“

„Terorismus nás bude ochromovat všude, dokud ho nevyhladíme,“ dodal Gallant. „IDF a bezpečnostní složky budou proti teroristům tvrdě zasahovat.“

„Tak tomu bylo před několika týdny v Jeninu a Jerichu, tak tomu bylo i v Nábulusu a tak tomu bude vždy, když budeme muset jednat.“

Všichni tři hledaní teroristé, na které se zatýkání zaměřilo, byli během přestřelky zabiti.

Tři hledaní muži byli identifikováni jako 24letý Husam Aslim, vysoce postavený terorista skupiny Lví doupě, který prováděl střelecké útoky a útoky pomocí IED a vyslal vrahy rotmistra IDF Ida Barucha; 24letý Muhammad a-Fatah, palestinský terorista Islámského džihádu, který prováděl střelecké útoky proti IDF, a 24letý Walid Dahil, člen skupiny Lví doupě, který střílel na vojáky v Judeji a Samaří.

26.02.2023 05:49 Daniel Žingor69Zdroj: World Israel News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.