Praha Jeruzalém

Netanjahu a francouzský prezident se setkali na přibližně tři hodiny. Premiér vyzýval k zařazení íránských Revolučních gard na černou listinu teroristických organizací EU.

Autor: Hezki Baruch 3. února 2023 1:07

Premiér Benjamin Netanjahu a francouzský prezident Emmanuel Macron se ve čtvrtek večer setkali v Paříži. Schůzka trvala přibližně tři hodiny.

Úřad předsedy vlády uvedl: „Oba lídři dlouze diskutovali o způsobech, jak čelit íránské jaderné hrozbě. Premiér Netanjahu zdůraznil, že je třeba posílit odstrašení Íránu a jeho zástupců na Blízkém východě.“

V prohlášení se rovněž uvádí, že premiér Netanjahu vyzval k uvalení významných sankcí na íránský režim a k zařazení Revolučních gard na seznam teroristických organizací EU.

Premiér Netanjahu a prezident Macron jednali rovněž o regionální aréně a potřebě udržet regionální stabilitu, zejména v Libanonu, a o možnostech rozšíření okruhu míru.

Před odletem do Paříže ve čtvrtek odpoledne Netanjahu novinářům řekl: „Nyní odlétám na setkání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Hlavním tématem našeho rozhovoru bude samozřejmě Írán a společné úsilí v boji proti jeho agresi a snaze získat jaderné zbraně.“

„Setkám se také s představiteli francouzské židovské komunity a zástupci podnikatelské sféry ve Francii, kteří mají zájem investovat ve Státě Izrael,“ dodal.

03.02.2023 05:35 Daniel Žingor78Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova