Praha Jeruzalém

Moskva varuje před poskytováním vojenské pomoci Ukrajině ostatními zeměmi den poté, co Netanjahu prohlásil, že o takové pomoci uvažuje.

Od: Israel National News 1. února 2023, 19:49

Ruská vláda vydala chabě zastřené varování Izraeli, aby neposkytoval žádné vojenské zbraně Ukrajině poté, co izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že zvažuje, zda tak učiní.

„Říkáme, že všechny země, které dodávají zbraně, by měly pochopit, že je budeme považovat za legitimní cíle ruských ozbrojených sil,“ řekla ve středu novinářům mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

Dodala: „Jakékoli pokusy – realizované nebo i nerealizované, ale ohlášené o dodávky dalších, nových nebo nějakých jiných zbraní – vedou a povedou k eskalaci této krize. A to by si měl každý uvědomit.“

Hrozba Zacharovové přichází den poté, co premiér Netanjahu v rozhovoru s Take Tapperem na CNN uvedl, že by „určitě zvážil“ poskytnutí zbraní Ukrajině, pokud by USA s takovým krokem souhlasily.

„Pokud mě o to požádají obě strany, a upřímně řečeno, pokud mě o to požádají Spojené státy – protože si myslím, že, víte, v kuchyni nemůže být příliš mnoho šéfkuchařů,“ řekl Netanjahu. „A víte, my máme svůj vlastní dvorek, se kterým se musíme vypořádat.“

Izrael dodává Ukrajině humanitární pomoc od začátku ruské invaze koncem února 2022. Ukrajinská vláda však kritizuje zdrženlivost Izraele při poskytování vojenské pomoci během nyní již rok trvající války.

03.02.2023 05:13 Daniel Žingor151Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova