Praha Jeruzalém

Obvinění se vzbouřili poté, co 50 Palestinců v Huwaře házelo kameny na izraelská vozidla projíždějící městem.

Od: World Israel News, 30. března 2023

Dva Izraelci z blízské samařské výspy byli ve čtvrtek obviněni z teroristických trestných činů za napadení obyvatel palestinského města Huwara minulý měsíc poté, co Palestinci házeli kameny na projíždějící židovské řidiče, oznámila ve čtvrtek Šin Bet.

Podle bezpečnostní agentury Šin Bet byli 25letý Hanoch Rabin z Givat Ronenu – který Izrael považuje za nelegální předsunutou základnu – a 21letý Raz Giron z Jiccharu 13. března zatčeni policií pro podezření z útoku, včetně útoku sekerou na auto.

Při nepokojích, které se konaly v době židovského svátku Purim, bylo zraněno nejméně pět Palestinců, z toho jeden byl zasažen kamenem do hlavy, uvedla Šin Bet.

Dříve téhož dne házelo v Huwaře asi 50 Palestinců kameny na izraelská vozidla projíždějící městem a poškodilo nejméně čtyři vozy.

Rabin a Giron, kteří byli obviněni z trestných činů spiknutí za účelem spáchání teroristického činu s přitěžujícími okolnostmi a úmyslného poškození vozidla z rasistických důvodů, přijeli do Huwary poté, co Palestinci házeli kameny na izraelská auta.

Šin Bet obvinil Rabina a Girona z toho, že jsou součástí „násilné skupiny, která se snaží škodit Palestincům a také narušovat činnost bezpečnostních složek při řešení zmaření palestinského teroru a udržování míru v oblasti“.

Huwara je již po desetiletí ohniskem palestinského teroru.

Začátkem tohoto týdne byli při střelbě v tomto palestinském městě zraněni dva vojáci IDF, což byl již třetí teroristický útok v této oblasti za poslední měsíc.

Koncem února byli při střelbě z auta zavražděni dva izraelští bratři Hallel a Yagel Yanivovi, což později večer vyvolalo vzpouru židovských Izraelců.  Pozdější průzkum ukázal, že téměř tři čtvrtiny Palestinců jejich vraždu podporovaly.

O dva týdny později byl postřelen bývalý americký mariňák David Stern, když projížděl městem se svou rodinou s malými dětmi. Poté, co byl Stern, instruktor bojových umění, postřelen zblízka, se mu podařilo teroristu zasáhnout a zneškodnit.

31.03.2023 05:12 Daniel Žingor67Zdroj: World Israel News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.