Praha Jeruzalém

Teroristická skupina tvrdí, že izraelské síly zastřelily nedaleko Damašku vysoce postaveného velitele.

Od: Israel National News 19. března 2023 12:49

Teroristická organizace Islámský džihád v neděli prohlásila, že v Sýrii byl zavražděn jeden z jejích vysoce postavených velitelů.

Organizace uvedla, že jednatřicetiletý inženýr Alí Ramzí al-Asvád byl zastřelen „agentem sionistického nepřítele“ nedaleko Damašku, a vraždu označila za „zbabělý atentát nesoucí otisky sionistického nepřítele“.

Islámský džihád prohlásil, že „za tento zločin činí zodpovědným sionistického nepřítele“, a slíbil, že na atentát odpoví.

Izrael v posledních několika letech provedl v Sýrii řadu leteckých úderů, aby zabránil Íránu vojensky se v zemi etablovat a zabránil dodávkám zbraní teroristické organizaci Hizballáh v Libanonu. Atentát zahrnující pozemní akci v Sýrii by byl spíše neobvyklou událostí.

Zdá se, že premiér Benjamin Netanjahu se na zabití al-Asváda odvolával během nedělního týdenního zasedání vlády.

„Naše síly nepřetržitě pracují na vypořádání se s teroristy a zmaření teroristické infrastruktury. Za poslední měsíc byly zabity desítky teroristů, mnoho dalších bylo zatčeno. Opakuji: Všichni, kdo se pokusí ublížit občanům Izraele, zaplatí životem. Teroristy a strůjce terorismu dostihneme všude,“ řekl Netanjahu.

20.03.2023 05:10 Daniel Žingor82Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.