Praha Jeruzalém

Izraelci, kterého terorista střelil zblízka do hlavy, se podařilo opětovat palbu a zranit teroristu.

Autor: David Rosenberg 19. března 2023, 18:30

Izraelský muž, který byl v neděli odpoledne vážně zraněn při střeleckém útoku teroristy v Samaří, dokázal opětovat palbu a zranit útočníka – přestože utrpěl střelné zranění hlavy, uvedl v neděli večer koaliční zákonodárce.

Poslanec Cvi Sukkot, nedávno přísedící člen delegace Náboženské sionistické strany v Knesetu a dlouholetý aktivista v Jiccharu, v neděli na Twitteru uvedl, že oběť osobně zná, a nabídl podrobnosti z útoku a jeho následků.

„Znám zraněného muže již mnoho let,“ napsal Sukkot na Twitteru. „Je to můj drahý přítel, profesionální bojovník a ten největší kliďas pod palbou, jaký existuje.“

„Poté, co byl zasažen přímou palbou, dokázal ji opětovat a zranit teroristu – a pak se ošetřit. Tady se stal zázrak!“

V neděli odpoledne se arabský terorista přiblížil k izraelskému vozidlu na silnici 60 uvnitř města Huwara, města Palestinské samosprávy, které se rozkládá na hlavní severojižní silnici v Samaří, a zahájil palbu ze samopalu typu Carlo.

Řidič, čtyřicetiletý americko-izraelský muž, byl střelen do hlavy, jeho žena byla později ošetřena kvůli šoku.

Poté, co muž na teroristu vystřelil a zranil ho, odhodil terorista zbraň a z místa činu utekl, načež byl zneškodněn skupinou vojáků IDF. Podle palestinské samosprávy WAFA byl terorista zatčen.

Dětem manželů, které seděly vzadu ve vozidle, se při útoku nic nestalo.

Stav oběti, který byl původně uváděn jako vážný, byl v neděli odpoledne aktualizován na středně vážný až vážný a podle představitelů nemocnice není v ohrožení života.

„Modlím se za zraněného hrdinu, který byl při útoku v Huwaře zraněn a který dokázal teroristu zneškodnit,“ uvedl premiér Benjamin Netanjahu. „Posílám svou podporu bezpečnostním složkám, které v oblasti operují. Znovu opakuji: Každý, kdo se pokusí ublížit občanům Izraele, za to zaplatí.“

20.03.2023 05:00 Daniel Žingor119Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.