Praha Jeruzalém

Výzva k násilnému povstání přichází několik dní poté, co představitel Palestinského islámského džihádu prohlásil, že Izrael je zásadně oslabený.

Od: All Israel News 14. března 2023

Mluvčí vojenského křídla brigády Al-Kuds teroristické organizace Palestinský islámský džihád vyzval izraelské Araby, aby se připojili k boji proti Izraeli a zahájili násilné povstání.

„Vyzýváme všechny bojovníky našeho lidu a svobodné lidi na Západním břehu a v Izraeli, aby se mobilizovali do této války, aby došlo k celkové intifádě, která vytvoří základ pro konec našeho nepřítele a jeho vyhnání z celé Palestiny,“ řekl Abú Hamza.

Hamzovy vyjádření zazněly na závěr rozsáhlého vojenského cvičení bojovníků PIJ v pásmu Gazy. Tato výzva odráží nedávné komentáře představitelů teroristické skupiny Hamás, kteří v Gaze tvrdí, že se blíží intifáda neboli násilné povstání.

„Vše nasvědčuje tomu, že se intifáda blíží,“ řekl nedávno agentuře Reuters jeden z členů Hamásu. „Je tu nová generace lidí, kteří věří, že jediným řešením je ozbrojený boj.“

Vůdce Hamásu Ismail Haníja nedávno označil protesty Palestinců za intifádu.

Izraelskou vládu znepokojuje rostoucí počet zbraní, které jsou nelegálně pašovány do palestinských komunit, a také neochota nebo neschopnost Palestinské samosprávy čelit teroristickým skupinám v místech, jako je Jenin.

V sobotu vysoký představitel PIJ Khaled al-Batash prohlásil, že Izrael je strategicky slabý a že dnešní situace na Západním břehu je podobná době, kdy se Izrael stáhl z pásma Gazy v roce 2005.

Al-Bataš prohlásil, že jakákoli prohra Izrael oslabí: „Nepřítel si nemůže dovolit ani jednu porážku.“

Představitel PIJ rovněž uvedl, že sblížení Íránu se Saúdskou Arábií, které bylo oznámeno minulý týden, a vzájemné otevření velvyslanectví, vrátí arabské a islámské národy na „správnou cestu“.

15.03.2023 03:45 Daniel Žingor94Zdroj: All Israel news

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.