Praha Jeruzalém

Průzkum Channel 12 News zjistil, že potenciální nová pravicová strana, která by byla proti reformě soudnictví, by získala 10 křesel v Knesetu.

Průzkum provedený Midgam Institute a iPanel, zveřejněný v pátek na Channel 12 News, ukazuje, že pozice premiéra Benjamina Netanjahu a opozičního vůdce Yaira Lapida slábnou, zatímco předseda Strany národní jednoty Benny Gantz nabírá na síle.

Pokud by se volby konaly dnes, podle průzkumu by strana Likud oslabila o tři křesla a získala by 29 křesel. Strana Yesh Atid by také ztratila jeden mandát a je na 23 křeslech. Gantz by mezitím stoupl na 17 křesel. Bezalel Smotrich a Itamar Ben Gvir by získali 12 mandátů, o dva méně než v minulých volbách.

Šas v průzkumu získala 10 mandátů. Sjednocený judaismus Tóry si udržuje svou sílu se sedmi křesly. Pokud by se volby konaly dnes, labouristé by volební práh nepřekročili a Balad také ne. Merec by získal pět křesel, stejně jako Hadash-Ta’al. Ra’am by získal šest křesel. Jisrael Bejtenu Avigdora Libermana zůstává stabilní se šesti křesly.

Respondenti průzkumu měli také odpovědět, koho by volili, kdyby se volby konaly dnes a vznikla by nová pravicová strana proti reformě soudnictví. V takovém scénáři by strana Likud získala 26 křesel, Yesh Atid 21, Národní jednota 14, Otzma Yehudit 12 a potenciální nová strana by získala 10 křesel. Pokud by se volby konaly dnes v tomto scénáři, labouristé by zůstali pod prahem, zatímco Meretz by získal pět křesel. Hadash-Ta’al, Ra’am a Yisrael Beytenu by také získali po pěti křeslech. Sjednocený judaismus Tóry by získal sedm křesel a Šas 10.

Autor: Israel National News, 17. března 2023

18.03.2023 09:33 Kristýna Kupková112Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.