Praha Jeruzalém

Navzdory arabským hrozbám násilím zavládl klid.

Od: Israel National News 9. března 2023, 9:15

Podle správy Chrámové hory navštívilo o svátku Purim Chrámovou horu 453 Židů, což je o 55% více než loni o Purimu a mnohem více než předchozí rekordní počet – 315 Židů, kteří tak učinili v roce 2020.

Policie zajišťující bezpečnost na místě umožnila návštěvu hory rodinám s dětmi, včetně těch v purimových kostýmech. Mnoho rodin včetně těch s dětmi v kočárcích této příležitosti využilo a navzdory výzvám na arabských sociálních sítích k nepokojům na svatém místě s cílem zabránit Židům ve vstupu, po celou dobu panoval klid. Policie vyvedla několik osob podezřelých z pokusu o vyvolání nepokojů.

Mezi návštěvníky hory byli rabíni Jicchak Brand, Pinchas Engel, Elijahu Weber a Elíša Wolfson, stejně jako bývalý poslanec Jehuda Glick.

Správa Chrámové hory se v současné době připravuje na očekávaný nárůst počtu návštěvníků Hory během židovského měsíce nissan (který začíná za dva týdny), který se letos bude krýt s muslimským měsícem ramadán. Rekordní počet návštěvníků se očekává v den Roš chodeš (první den měsíce) a během nadcházejícího svátku Pesach. V současné době se očekává, že Hora bude pro židovské návštěvníky otevřena v dopoledních hodinách, a usiluje se o to, aby nedošlo k uzavření místa v odpoledních hodinách.

10.03.2023 05:00 Daniel Žingor96Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.