Praha Jeruzalém

Dva dny poté, co se objevily zprávy o palestinských žoldácích bojujících na Ukrajině, se objevilo video „palestinských důstojnických kadetů“ na „ruských vojenských akademiích“.

Od: United with Israel, 5. března 2023

Rusko údajně platí 350 dolarů palestinským obyvatelům Libanonu, aby bojovali na Ukrajině, přičemž se objevilo video Palestinců na ruských vojenských akademiích.

Jen několik dní poté, co jeden zpravodajský server zveřejnil zprávy o tom, že Rusko platí Palestincům z Libanonu, aby válčili na Ukrajině, se na Twitteru objevila videa palestinských „důstojnických kadetů“ na „ruské vojenské akademii“.

Zpráva o palestinských žoldácích vycházela z libanonského vládního bezpečnostního zdroje, na který se odvolával server The Media Line (TML), který zprávu zveřejnil.

„Libanonský bezpečnostní zdroj uvedl, že nábor Palestinců a dalších osob probíhá v koordinaci s libanonskou, Íránem podporovanou organizací Hizballáh,“ uvedla TML.

TML rovněž uvedla, že rekruti jsou kromě teroristické skupiny Lidová fronta pro osvobození Palestiny (PFLP), kterou USA označily za teroristickou, napojeni i na stranu Fatah prezidenta Palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse.

V současné době se odhaduje, že v Rusku byly rychle vycvičeny stovky Palestinců, kteří byli vysláni na frontu.

Podle západních zpravodajských služeb bylo ve válce na Ukrajině, která začala 24. února 2022, kdy ruské síly vtrhly na Ukrajinu, zabito nebo zraněno až 200 000 osob napojených na Rusko.

Dva dny po zveřejnění článku TML o palestinských žoldácích v Rusku se na Twitteru objevilo video „palestinských důstojnických kadetů“ na „ruských vojenských akademiích“.

https://twitter.com/i/status/1630701235043966977

„Insignie jejich uniforem naznačují, že se jedná o malijské a palestinské důstojnické kadety, kteří se cvičí na ruských vojenských akademiích v Rusku. Nic nenasvědčuje tomu, že by bojovali nebo byli součástí Vagnerovců.“ napsal na Twitteru Tom Bullock, analytik pro Rusko za Janes, globální agenturu pro obranné zpravodajství s otevřenými zdroji.

„Rusko tyto programy provozuje již léta, cvičí důstojníky z Mali, Palestiny, Angoly a Středoafrické republiky, abychom jmenovali alespoň některé,“ dodal Bullock.

06.03.2023 06:15 Daniel Žingor128Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

4 komentáře

 1. Jaromír Vykoukal

  7. 3. 2023

  Odpovědět

  Pokud by to byla pravda, bylo by dobré vědět, kdo platí lidi z celého světa co bojují v Ukrajinské armádě, často dopředu vlastními vládami zbaveni možného postihu za službu v cizím vojsku...

 2. Daniel Žingor

  6. 3. 2023

  Odpovědět

  Považuju za důležitý ten poslední odstavec - toto Rusko dělá již léta - bere, kde se dá... Nicméně je asi popravdě třeba říct, že např. Francie či USA jsou na tom minimálně velmi podobně...

 3. RICHARD KURAS

  6. 3. 2023

  Odpovědět

  rakze RUSKO JE TERORISTICKI STAT SA POTVRDILO

  • Jaromír Vykoukal

   7. 3. 2023

   Odpovědět

   Vše v rovině údajně, odhaduje se, domníváme se ...nedokážu se k tomu nějak postavit.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.