Praha Jeruzalém

Čtyři dospělí a dva nezletilí byli vzati do vazby za údajnou účast na výtržnostech, žhářství a poškozování majetku v arabské vesnici v Samaří.

Od: Israel National News 1. března 2023 12:05

Izraelská policie zadržela šest podezřelých v souvislosti s výtržnostmi v palestinském arabském městě Huwara na začátku tohoto týdne, které následovaly po vraždě dvou židovských mužů, kteří městem projížděli.

Čtyři dospělí a dva nezletilí byli v noci na dnešek zadrženi v Samaří v rámci tajné policejní operace zaměřené na útočníky, kteří se podíleli na útocích na arabské obyvatele Huwary a na poškozování majetku v obci.

Šestice je podezřelá ze žhářství, rušení nočního klidu, napadení a poškozování majetku.

Policejní vyšetřovatelé vyslechli šestici podezřelých ve středu ráno a podezřelí mají být předvedeni před soudce v Jeruzalémě, aby prodloužil jejich zatčení.

Vyšetřování nepokojů v Huwaře pokračuje a očekává se další zatýkání.

V neděli odpoledne terorista zastřelil 21letého Hillela Yaniva a jeho 19letého bratra Yagela Yaniva poté, co donutil jejich auto zastavit na silnici 60 uprostřed Huwary. Terorista poté z místa činu uprchl a stále zůstává na svobodě.

O několik hodin později se v Huwaře sešly stovky Židů, aby proti útoku protestovaly.

Mezi některými židovskými protestujícími a arabskými vrhači kamenů došlo ke střetům, které vedly k nepokojům ve vesnici.

Bylo zapáleno více než 100 aut a 35 budov.

Při nepokojích bylo údajně zraněno asi 380 Arabů a jeden muž byl v sousední vesnici zastřelen.

02.03.2023 05:15 Daniel Žingor71Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.