Praha Jeruzalém

Velitel brigády Tulkarem Amir Abu Khadijah provedl několik střeleckých útoků proti vojákům a židovským vesnicím.

Autor: Batya Jerenberg, World Israel News, 23. března 2023

Izraelské bezpečnostní síly ve čtvrtek brzy ráno, poté, co na ně zahájil palbu, zlikvidovaly teroristu známého v Palestinské autonomii jako „velitel Tulkaremské brigády“.

Pětadvacetiletý Amir abú Chadídža založil místní teroristickou buňku poté, co koncem loňského roku odešel z brigády v Jeninu.

Média Palestinské samosprávy informovala, že jeho skupina byla napojena na teroristickou skupinu Lví doupě se sídlem v Nábulusu (Šekemu). Šabak označil Chadídžu za pachatele četných střeleckých útoků na židovské vesnice v Samaří a vojáky obsluhující přechod Te’enim.

Po obdržení zpravodajských zpráv, že se Chadídža ukrývá v bytě ve vesnici poblíž Tulkaremu, obklíčili budovu vojáci z tajné jednotky a pohraniční policie. Chadídža vytáhl zbraň a pokusil se z okna vystřelit na vojáky, ale byl okamžitě spatřen a zraněn. Když vojáci vstoupili do bytu, aby ho zatkli, Chadídža se je pokusil znovu zastřelit a poté byl zlikvidován.

Hlavní komplic, který byl s teroristou, se poté složkám vzdal a byl předán Šabaku (Izraelské bezpečnostní agentuře) k výslechu. Na místě byla nalezena a zabavena puška M16 a další zbraně, stejně jako auto, které používal při svých útocích.

Ve čtvrtek nastal první den muslimského posvátného měsíce ramadánu, období, které v posledních letech zaznamenalo prudký nárůst palestinského násilí v Izraeli.

Ve středu pozdě večer provedli teroristé střelecký útok na izraelské vozidlo poblíž vesnice Adam v oblasti Benjamin severně od Jeruzaléma. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, ale auto bylo poškozeno.

Bahazit News ve čtvrtek v poledne informovaly, že elitní vojenská jednotka Duvdevan našla a zatkla dva Palestince podezřelé ze střelby. Třetí terorista byl během operace eliminován, když ohrožoval životy vojáků.

Ynet ve čtvrtek informovaly, že v rámci speciální operace, jejímž cílem je zabránit podobným útokům, zatkla IDF v posledních několika měsících přibližně 500 palestinských Arabů, z nichž většina je podezřelá z řízení nebo podněcování terorismu.

Divize Judea a Samaří navíc cvičila reakce na různé teroristické scénáře a pro toto období byla posílena o další jednotky.

V současné době je v regionu rozmístěno 20 praporů, z nichž osm je nasazeno na samotné linii švu, aby zabránily pronikání teroristů.

24.03.2023 05:04 Daniel Žingor108Zdroj: World Israel News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.