Praha Jeruzalém

Izraelský velvyslanec při OSN obvinil Radu bezpečnosti, že svým zasedáním kritizujícím Izrael v den jeho památky „překročila všechny meze“.

Od: Israel National News 25. dubna 2023 18:09

Izraelský velvyslanec při OSN Gilad Erdan přečetl jména izraelských obětí terorismu na zasedání Rady bezpečnosti kritizující Izrael a poté zasedání opustil na protest proti konání zasedání v izraelský Den památky padlých vojáků a obětí bojů.

„Dnešek je pro Stát Izrael jedním z nejposvátnějších dnů v roce,“ řekl Erdan členům Rady bezpečnosti. „Podali jsme četné žádosti o přeložení dnešní rozpravy a popsali jsme hluboký význam tohoto dne, avšak tato rada tragicky odmítla ustoupit.“

„Dnešní debata překročila všechny meze. Zatímco Izraelci truchlí, tato rada si jako obvykle vyslechne další nehorázné lži odsuzující Stát Izrael a falešně ho vykreslující jako příčinu všech problémů regionu.“

Erdan přečetl jména Izraelců, kteří byli v loňském roce zavražděni při teroristických útocích, a před odchodem ze zasedání položil na své místo pamětní svíčku.

„Odmítám strávit tento posvátný den posloucháním lží a odsuzování. Tato debata zneuctívá padlé a Izrael se jí nebude účastnit,“ řekl.

Rusko, které v současné době předsedá Radě bezpečnosti, ignorovalo všechny žádosti o přeložení dnešní rozpravy tak, aby se nekryla s izraelským památným dnem.

26.04.2023 05:05 Daniel Žingor158Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

2 komentáře

 1. Jaromír Vykoukal

  26. 4. 2023

  Odpovědět

  OSN je k nčemu už dlouho. A toto navíc je políček od RF. Proč na jeden den nezajistit, že se bude v OSN řešit Izrael místo válkiy na Ukrajině.

  • Daniel Žingor

   26. 4. 2023

   Odpovědět

   V izraelském tisku se přístup Ruska dost intenzivně řešil a ještě řeší...

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.