Praha Jeruzalém

Seznamte se s Marziyeh Amirizedeh, která byla poslána do nechvalně proslulé věznice Evin za distribuci 20 000 Biblí.

Autor: Joel C. Rosenberg 13. dubna 2023

JERUZALÉM, IZRAEL – Kdybyste žili v bezbožném totalitním režimu, měli byste odvahu sdílet evangelium Ježíše Krista se svými přáteli a sousedy?

Měli byste odvahu rozdávat výtisky Nového zákona s vědomím, že můžete být zatčeni, uvězněni, mučeni a dokonce popraveni?

Riskovali byste rozdat 20 000 výtisků Bible?

Dnes večer v pořadu THE ROSENBERG REPORT budu hovořit s Marziyeh Amirizadehovou, pozoruhodnou ženou, která to udělala.

Narodila se v Íránu v šíitské muslimské rodině jen několik měsíců předtím, než na jaře 1979 začala islámská revoluce vedená ajatolláhem Ruholláhem Chomejním.

Přesto se Amirizadehová po třech letech, kdy zažívala sny a vidění, v nichž k ní promlouval Ježíš, a po rozhovorech s přítelem, který uvěřil v Ježíše jako Mesiáše a Boha dříve než ona, modlila, aby přijala Krista do svého srdce a duše.

Pak se tak nadchla pro to, jak jí Kristus odpustil, zachránil, spasil a proměnil, že se začala otevřeně dělit o poselství evangelia s tolika íránskými muslimskými spoluobčany, s kolika jen mohla.

Časem spolu s přítelem uvedla do pohybu plán osobně rozdat 20 000 nových zákonů po sousedech v Teheránu, hlavním městě Íránu.

Je to naprosto fascinující příběh, stejně jako to, jak byla zatčena a poslána do nechvalně proslulé věznice Evin, nejhoršího vězení v Íránu, možná i na světě.

A jak navzdory tomu, že jim opakovaně hrozila poprava, Amirizadehová a její přítelkyně – Maryam – proměnily své vězeňské cely v církev.

Sdílely evangelium.

Zpívaly a uctívaly Pána.

Odpovídaly na otázky spoluvězeňkyň.

A přivedly mnoho lidí ke Kristu.

Amirizadehová je tento měsíc v Izraeli na své vůbec první návštěvě židovského státu.

V našem rozhovoru vypráví nejen svůj osobní příběh, ale také vysvětluje, proč přijela do Svaté země – proč bylo dlouho jejím snem sem přijet – a jak Bůh změnil její srdce, aby tolik milovala židovský lid.

Vysvětluje také apokalyptickou teologii konce časů, která vede íránské vůdce k tomu, že chtějí Izrael vyhladit.

„Když slyšíme, jak páni teroru v Teheránu – íránští vůdci – říkají, že vymažou Izrael z mapy, pokud získají jaderné zbraně, věříte, že je to jen politická nebo náboženská rétorika, nebo si myslíte, že to myslí opravdu vážně? Zeptal jsem se jí. „Opravdu chtějí vyhladit židovský národ a židovský stát?“ „Ano“.

„Ano, myslí to opravdu vážně a myslí to naprosto vážně,“ řekla mi Amirizadehová.

Pokud chcete skutečně pochopit režim Islámské republiky, řekla, jak jsou skutečně nebezpeční – zejména když získají jaderné zbraně -, pak musíte vědět, čemu vůdci režimu skutečně věří.

„Potřebujete znát povahu těchto lidí,“ řekla. „Vůbec to nejsou racionální lidé. A myslí to naprosto vážně. A věří, že jsou to oni, kdo otevře cestu pro příchod jejich dvanáctého imáma.“

„Dvanáctý imám je islámský spasitel, který přijde a bude vládnout světu?“ Upřesnil jsem.

„Ano, jejich spasitel, imám Mahdí,“ potvrdila.

„Věří, že po vyhlazení Izraele se to stane.“ Dvanáctý imám přijde na zem a zřídí celosvětový islámský chalífát, kde budou muset všichni konvertovat k islámu, nebo zemřít.

„Myslí to velmi vážně,“ řekla Amirizadechová. „Podívejte se, když o tom (likvidaci Izraele) otevřeně mluví ajatolláh Chameneí na Twitteru, tak to myslí vážně. Podívejte se, co dělají svým vlastním lidem. Myslíte si, že snad budou mít pochopení pro Izraelce?“ dodala.

Celý rozhovor bude vysílán ve 21:00 EST na TBN, nejsledovanější křesťanské televizní síti ve Spojených státech a po celém světě.

14.04.2023 06:47 Daniel Žingor707Zdroj: All Israel news

7 komentářů

 1. Václav Hejma

  2. 5. 2023

  Odpovědět

  Mám zájem.

  • Daniel Žingor

   3. 5. 2023

   Odpovědět

   Jste uvnitř...

 2. Pavel Pokorný

  14. 4. 2023

  Odpovědět

  Velký respekt k této ženě. Klobouk dolů, Deo gratias za takový příklad.

 3. Petr Moravec

  14. 4. 2023

  Odpovědět

  Já bych zase nečekal, že se v Iránu najde tak silná a odvážná žena, hlásající evangelium i za cenu jistého věznění a mučení...Klobouk dolů a chvála Bohu, že jí dal vyváznout.

  • Daniel Žingor

   14. 4. 2023

   Odpovědět

   Ano - máme se tady díky B..u OPRAVDU MOC DOBŘE!

 4. Jaromír Vykoukal

  14. 4. 2023

  Odpovědět

  Takže tomu mám rozumět tak, že vedení Íránu je tvořeno dvanáctníky? Isná ašaríja: též dvanáctníci, je šíitské hnutí, jehož následovníci tvoří v rámci šíitského islámu nejpočetnější skupiny. Okolo 10–15 % z celkové populace muslimů jsou šíité, a přibližně 80 % šíitů jsou dvanáctníci. Např. v Íránu tvoří dvanáctníci dodnes silně majoritní skupinu. Příslušníci isná ašaríji uznávají dvanáct imámů. Ten poslední Muhammad al-Mahdí objevil se roku 868 a někde vyčkává svého návratu. Podobně jako u dalších šíitských sekt, i učení isná ašaríji předpokládá příchod 12. imáma v soudný den. Zajíémavé, to bych u Íránu nečekal...

  • Daniel Žingor

   14. 4. 2023

   Odpovědět

   Popravdě nevím a vidím to stejně jako ty, tedy, že na to zírám... Ten článek je výcuc toho, co se bude v plné verzi vysílat na té televizi a pak to půjde na YT - tak bude zajímavé si to poslechnout...

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.