Praha Jeruzalém

Protesty v Tel Avivu a Jeruzalémě začaly minutou ticha za tři oběti teroru, které byly v pátek zabity při dvou samostatných útocích.

Od: World Israel News, 8. dubna 2023

Více než 150 000 Izraelců vyšlo v sobotu večer do ulic v rámci 14. protestů v řadě proti vládním plánům na reformu soudnictví, a to navzdory obavám o bezpečnost v souvislosti s řadou teroristických útoků.

Protesty v Tel Avivu a Jeruzalémě začaly minutou ticha za tři oběti teroru, které byly v pátek zabity při dvou samostatných útocích v údolí Jordánu, respektive v Tel Avivu.

Některé protesty v Ra’ananě, Netanji a dalších městech byly v souvislosti s útoky zrušeny.

V centrálním městě Rehovot se na počest obětí konal „tichý pochod“.

Protest v Tel Avivu začal pochodem z náměstí Habima do Kaplanovy ulice poblíž věží Azrieli.

Na obřím transparentu byl premiér Benjamin Netanjahu vyobrazen jako faraon a doprovázen slovy „Propusťte můj lid“, což odkazovalo na pesachový příběh, který se v současné době slaví v Izraeli a mezi Židy na celém světě.

Organizátoři protestu obviňovali z vlny teroru „neschopnou“ vládu.

„Vláda v čele s Netanjahuem obdržela všechna možná varování od bezpečnostních složek a bývalého ministra obrany, který byl propuštěn za to, že varoval před škodami, které justiční převrat způsobí bezpečnosti a odstrašení Izraele,“ uvedlo v prohlášení Deštníkové hnutí odporu proti diktatuře v Izraeli, koalice organizátorů protestů.

09.04.2023 05:53 Daniel Žingor124Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.