Praha Jeruzalém

Dvě sestry z Efratu, které byly zavražděny při střeleckém útoku v Jordánském údolí, byly identifikovány jako Rina a Maia Deeovy. Jejich matka Leah bojuje o život.

Od: Israel National News 8. 4. 2023 21:54

Pro zveřejnění bylo uvolněno, že sestry zavražděné při pátečním střeleckém útoku v Jordánském údolí byly Rina a Maia Deeovy ve věku 15 a 20 let z Efratu.

Matka Leah (Lucy) bojuje o život v jeruzalémské nemocnici Hadassah Ein Kerem. Nemocnice v sobotu oznámila, že stav 48leté oběti zůstává kritický. Je v bezvědomí a na dýchacím přístroji na jednotce intenzivní péče nemocnice Hadassah Ein Kerem poté, co podstoupila urgentní ortopedickou operaci. Nemocnice dodala, že je v doprovodu své rodiny.

Veřejnost prosíme o modlitby za uzdravení Leah bat Tziporah.

Rodina Deeových se před několika lety přistěhovala do Izraele z Anglie.

„Rozlučková kampaň“ pro komunitu Efrat se má konat v neděli odpoledne kolem čtvrt na čtyři. Odtud budou pokračovat na hřbitov ve Kfar Etzionu. Členové komunity budou stát u silnic na cestě ke hřbitovu, aby podpořili rodinu zavražděných sester.

Očekává se, že pohřeb se bude konat na hřbitově ve Kfar Etzionu v 17:00.

Tyto časy zatím nejsou upřesněny.

K útoku došlo poblíž izraelského města Hamra v údolí Jordánu. V době zveřejnění článku je terorista stále na útěku.

Premiér Benjamin Netanjahu zaslal rodině Deeových soustrast: „Jménem všech občanů Izraele posílám soustrast rodině dvou úžasných sester v údolí Jordánu.

Matka rodiny v těchto chvílích bojuje o život a já se společně se všemi obyvateli Izraele modlím za její bezpečí a všichni posíláme této drahé rodině v této chvíli velkého smutku svou soustrast a sílu.“

Britský státní ministr zahraničních věcí Commonwealthu a rozvojových záležitostí lord Tariq Ahmad z Wimbledonu v pátek teroristické útoky odsoudil: „Odsuzuji včerejší útoky na Západním břehu Jordánu, při nichž byly zabity dvě britsko-izraelské občanky a jedna další byla zraněna, a v Tel Avivu, kde byl zabit italský občan a britští občané byli zraněni. V myšlenkách a modlitbách jsem se všemi, které tyto útoky zasáhly.“

09.04.2023 05:29 Daniel Žingor211Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.