Praha Jeruzalém

„Ať všichni naši nepřátelé vědí, že toto je jen první z mnoha akcí, které podnikneme, abychom zajistili, že židovský národ a Stát Izrael už nikdy nebudou hanobeny. Antisemité ať si dají pozor,“ řekl rabín Šmulej Boteach.

Od: World Israel News, 23. května 2023

Navzdory vynucené omluvě oceňované Christiane Amanpourové poté, co nepravdivě naznačila, že oběti teroru, které byly zavražděny z bezprostřední blízkosti, byly ozbrojeny a zabity při „přestřelce“, zvažuje pozůstalý manžel a otec Leo Dee podání rozsáhlé žaloby na novinářku CNN, informoval v úterý Jewish News Syndicate (JNS).

„Dne 10. dubna jsem se zmínila o vyvraždění izraelské rodiny: Lucy, Mayu a Rinu Deeovy – manželce a dcerách rabína Lea Deeho. Špatně jsem se vyjádřila a řekla jsem, že byly zabity při ‚přestřelce‘ místo při střelbě,“ uvedla Amanpourová v omluvě odvysílané 22. května.

„Napsala jsem rabínu Leo Deeovi omluvu a ujistila jsem se, že ví, že se omlouváme za další bolest, kterou jsme mu mohli způsobit.“

Pozoruhodné je, že Amanpourová v omluvě nepřiznala, že ženy byly zabity při teroristickém útoku, ani nezmínila pachatele vražd či jejich ideologii.

Rabín Leo Dee, vdovec a otec obětí, byl Amanpurovou charakteristikou vražd pobouřen.

„Je to dokonalý příklad ‚teroristické žurnalistiky‘, kdy se mezi teroristou a obětí klade morální rovnítko,“ uvedl Dee v prohlášení pro média.

„Tento typ žurnalistiky udržuje konflikt na Blízkém východě. Skutečným cyklem násilí je komentář, jako je tento, následovaný teroristickým zvěrstvem a pak dalšími podobnými případy.“

Dee uvedl, že zvažuje právní kroky během pondělní akce pořádané slavným americkým rabínem Šmuelem Boteachem, která byla vysílána na Facebooku, uvedla JNS.

Na této akci Dee řekl, že hanobení jeho rodiny ze strany CNN je horší než hanobení společnosti Dominion Voting Systems ze strany Foxu, v narážce na nedávný úspěšný soudní proces této společnosti proti Fox News a její mateřské společnosti Fox Corp. v jehož důsledku Fox zaplatil 787 milionů dolarů jako vyrovnání.

Americký obhájce v trestních věcech Benjamin Brafman by byl připraven působit jako Deeův spoluobhájce, uvedl Boteach pro JNS.

Rabín agentuře řekl, že Amanpourová byla „nucena kapitulovat a odvolat“ její a CNN „odpornou lež“ necelých 24 hodin poté, co Dee oznámil, že hodlá CNN žalovat o 1,3 miliardy dolarů „za hanobení a znesvěcení památky jeho umučené manželky a dvou dcer“.

„Z toho plyne poučení, že židovská komunita už nikdy nesmí dopustit hanobení svého dobrého jména a charakteru,“ řekl Boteach. „Ať všichni naši nepřátelé vědí, že toto je jen první z mnoha akcí, které podnikneme, abychom zajistili, že židovský národ a Stát Izrael už nikdy nebudou hanobeny. Antisemité ať se mají na pozoru.“

Minulý měsíc zveřejnila proizraelská advokační skupina HonestReporting na svém účtu na Twitteru klip, v němž Amanpourová hovoří v televizi o vraždách tří žen, a požadovala, aby se Amanpourová rodině Deeových veřejně omluvila.

Hlídací pes uvedl, že jeho kampaň byla po zveřejnění omluvy úspěšná.

Na rabína Yaakova Menkena, výkonného ředitele Koalice pro židovské hodnoty se sídlem v USA, to dojem neudělalo.

„Kdyby to bylo pro Amanpurovou výjimečné, přijal bych, že se ‚špatně vyjádřila‘. Ale není to výjimečné, je to běžné a její tón a řeč těla jsou všechno, jen ne omluvné,“ poznamenal.

24.05.2023 05:51 Daniel Žingor136Zdroj: World Israel News

2 komentáře

 1. Jaromír Vykoukal

  24. 5. 2023

  Odpovědět

  Tak to je mazec. Jen do ní.

  • Daniel Žingor

   24. 5. 2023

   Odpovědět

   :) obecně považuju US systém, kdy je možné se soudit a soudí se o naprosto cokoli - včetně toho, že si dá přihlouplá důchodkyně do mikrovlnky sušit svoji zmoklou kočku, a ona tam vybuchne - za naprosto bláznivý a ujetý. V tomto případě by to snad mohlo některé novináře přivést více k rozumu...

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.