Praha Jeruzalém

Policie vyšetřuje podezření z podněcování spoluzakladatele skupiny Pink Floyd poté, co se během berlínského koncertu oblékl do uniformy připomínající nacistického důstojníka.

Autor: Elad Benari, Kanada 26. května 2023 1:28

Berlínská policie zahájila trestní vyšetřování podezření z podněcování spoluzakladatele skupiny Pink Floyd Rogera Waterse po berlínském koncertě, na němž se oblékl do uniformy připomínající nacistického důstojníka, informoval ve čtvrtek server Jewish News.

Vyšetřování bylo zahájeno poté, co si Waters během svého koncertu v Mercedes-Benz Areně 17. května oblékl dlouhou koženou bundu a rukavice s červenou páskou připomínající nacistickou uniformu, na níž byla místo hákových křížů vyobrazena zkřížená kladiva.

Waters také přirovnal Annu Frankovou k Shireen Abu Aqlehové, novinářce Al Jazeery, která byla zastřelena, když loni v Jeninu pokrývala střety mezi vojáky IDF a palestinskými arabskými teroristy.

Policejní šéfinspektor Martin Halweg podle Jewish News uvedl: „Oddělení státní bezpečnosti berlínského státního kriminálního úřadu zahájilo trestní řízení ve věci podezření z podněcování národa (140 odst. 4 německého trestního zákoníku)“.

„Kontext nošeného oděvu je považován za způsobilý schvalovat, oslavovat nebo ospravedlňovat násilnou a svévolnou vládu nacistického režimu způsobem, který narušuje důstojnost obětí, a tím narušuje veřejný klid. Po ukončení vyšetřování bude případ předán berlínskému státnímu zastupitelství k právnímu posouzení,“ dodal policejní šéf.

Waters má tento víkend ve Frankfurtu odehrát další koncert, což přimělo židovskou komunitu ve městě uspořádat před akcí demonstraci.

V únoru frankfurtská městská rada zabránila konání koncertu Rogera Waterse a jako důvod zrušení uvedla Watersův status „jednoho z nejznámějších antisemitů na světě“.

Minulý měsíc správní soud rozhodl, že město Frankfurt ani spolková země Hesensko nemají právo zrušit Watersův koncert, který se má konat 29. května ve frankfurtské Festhalle.

Waters je znám svými protiizraelskými výroky a akcemi. V minulosti přirovnal Izrael k nacistickému Německu a během koncertu v Belgii vypustil obří balónové prase s Davidovou hvězdou. Návštěvníci koncertu uvedli, že židovská hvězda byla jedním z několika symbolů představujících různé korporace a fašistická hnutí.

Sionismus také označil za „ošklivou skvrnu“, kterou je třeba odstranit. Na obhajobu svého jednání Waters tvrdí, že BDS „není o hudbě – je o lidských právech“.

26.05.2023 04:46 Daniel Žingor126Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.