Praha Jeruzalém

Izraelské letectvo zaútočilo na byt v sedmipatrové budově v západní části Gazy. Palestinci hlásí, že byl zabit šéf operací Islámského džihádu a jeho osobní asistent.

Autor: Ian Gold 12. května 2023 17:13

Palestinská média informovala o bombardování bytu vysoce postaveného člena Islámského džihádu v sedmipatrové budově ve městě Ghazv. Na fotografiích a videozáznamech zveřejněných z místa činu je vidět, že byt hoří a valí se z něj kouř.

Palestinci tvrdí, že bylo zabito několik lidí.

Velitel operací Islámského džihádu, který měl na starosti všechny vojenské operace, byl zřejmě zabit při cíleném náletu. Kromě toho byl zabit jeho osobní asistent.

Mluvčí IDF uvedl, že od zahájení operace Štít a šíp do 16 hodin v pátek 12. května bylo na Izrael vypáleno 973 raket, z nichž 761 přeletělo do Izraele. Došlo k 296 sestřlům. Od zahájení operace zaútočila IDF na 254 cílů v celém pásmu Gazy.

Dříve v pátek odpoledne raketové útoky z pásma Gazy nesměřovaly pouze na izraelské pohraniční oblasti. Mluvčí Islámského džihádu Daúd Šaháb uvedl, že „odpaly směrem na Jeruzalém jsou vzkazem, že oči odporu jsou otevřené k Jeruzalému a vidí vše, co tam nepřítel plánuje“.

V pátek rovněž, poprvé od zahájení operace Štít a šíp, se v oblasti Jeruzaléma rozezněla siréna „Tseva Adom“. Varování před raketami zaznělo mimo jiné v Efratu, Bejtar Ilitu a Bejt Šemeši. Nad Judskými horami byly sestřeleny dvě rakety. Jedna byla ze systému David’s Sling, druhá ze systému Iron Dome.

A nad Sderotem zachytil systém Iron Dome pět raket. V reakci na poslední odpaly zaútočila IDF na operační velitelství Islámského džihádu, včetně velitelství v sektoru Rafáh odpovědného za raketové útoky, a také na dvě operační velitelství raketové jednotky.

Mezitím bylo po společném vyhodnocení situace velením domácí fronty a obcí Rišon LeZion rozhodnuto o zrušení vystoupení skupiny Backstreet Boys plánovaného na sobotní večer 13. května.

Premiér Benjamin Netanjahu provede další vyhodnocení situace dnes, v pátek 12. května, v 18 hodin telefonicky.

14.05.2023 05:02 Daniel Žingor100Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.