Praha Jeruzalém

Christiane Amanpourová naznačila, že Lucy Deeová a její dcery, neozbrojené civilistky brutálně zastřelené z bezprostřední blízkosti, se v době svého zavraždění aktivně účastnily přestřelky s teroristy.

Autor: Lauren Marcus, World Israel News, 18. května 2023.

Christiane Amanpourová na CNN nepravdivě prohlásila, že Lucy Deeová a její dcery Maia a Rina Deeové byly „zabity při přestřelce“ s palestinskými teroristy, a naznačila tím, že v době jejich zavraždění byly ozbrojené a bránily se.

Ve skutečnosti byly ženy Deeovy, neozbrojené civilistky, brutálně zavražděny teroristy, kteří na jejich vozidlo stříleli z bezprostřední blízkosti, což byl jasný teroristický čin.

Skupina na podporu proizraelských zájmů Honest Reporting zveřejnila několik týdnů starý klip, v němž Amanpourová hovoří o vraždách v televizi a říká, že rodina byla „zabita při přestřelce“, a dodává, že Lucy Deeová zemřela na následky zranění.

„Přestřelka je, když na sebe dvě strany střílejí,“ napsal Honest Reporting v popisku ke klipu. „Matku a její dvě dcery zastřelili zblízka palestinští teroristé.“

Na adresu Amanpourové napsali, že „dluží truchlící rodině omluvu“.

Izraelské ministerstvo zahraničí uvedlo, že konzulát v Atlantě plánuje zaslat CNN oficiální stížnost ohledně této nepravdy.

Amanpourová, dlouholetá zahraniční zpravodajka televizní stanice, má za sebou bohatou historii zamlčování palestinského terorismu a výroků zaujatých proti Izraeli.

Během únorového rozhovoru s bývalou izraelskou velvyslankyní ve Francii Yael Germanovou Amanpourová nepravdivě tvrdila, že většina Palestinců je proti teroru a podporuje dvoustátní řešení.

„Poslední průzkumy veřejného mínění z palestinské strany také ukazují, že si přejí mírové dvoustátní řešení, aby s vámi mohli koexistovat,“ tvrdila.

Tvrzení Amanpourové je však prokazatelně nepravdivé.

Průzkum Palestinského centra pro výzkum politiky a průzkumů (PCPSR) z března 2023 ukázal, že 74% Palestinců má příznivý názor na střelecký útok, při němž byli na křižovatce Huwara zabiti bratři Yagel a Hallel Yanivovi – útok, který byl podobný tomu, jenž byl spáchán na rodině Deeových.

Podle průzkumu PCPSR z června 2022 je pouze 28% Palestinců pro dvoustátní řešení.

V lednu Amanpourová morálně srovnala Asadův režim v Sýrii a činy izraelské vlády.

„Cítíte stejný hněv nad strašlivou situací, která se odehrává ve vaší zemi, a nad útoky na lidská práva, zabíjením Palestinců?“ ptala se Amanpourová se ve svém pořadu zeptala izraelského hosta, který hovořil o masovém vraždění během syrské občanské války.

19.05.2023 05:22 Daniel Žingor121Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

4 komentáře

 1. Jaromír Vykoukal

  19. 5. 2023

  Odpovědět

  Pěkná mrcha ta reportérka. Ale nic neobvyklého. Podat žalobu a zahájit proti ní tvrdou kampaň

  • Daniel Žingor

   19. 5. 2023

   Odpovědět

   mno... už tady nějaká historie s ní bude :) takto ji loni v dubnu nařkl ze lži na veřejnosti Bennet: „To je lež“ – Bennett se střetl s novinářkou CNN

  • Aleš Kurečka

   19. 5. 2023

   Odpovědět

   Problém je, že není vůbec ojedinělá. Objektivního a ideologicky nezatíženého reportéra aby člověk pohledal. Přijde mi zajímavé, že v populaci je levo-pravé rozdělení víceméně vyrovnané, ale všichni mainstreamový reportéři jsou progresivní levičáci.

   • Daniel Žingor

    19. 5. 2023

    Odpovědět

    hmmm... - když jsem připravoval - dnes už víc jak před šesti lety - israel.cz - hledal jsem zpřízněné duše s podobnou vizí a bavil se s profesorem na UK v Praze - byl zoufalý. Byl nevěřící a naprosto zoufalý: "Jediný, kdo dnes zastává konzervativní názory je křesťanská komunita," říkal mi (pro něj komunita naprosto nepochopitelná a početně naprosto nedostatečná). "Na akademické rovině, na platformě UK, neexistuje žádná jiná, než levičácká ideologie. Žádný konkurenční - konzervativní - proud reálně neexistuje!" Vím to - s tím jsem do toho šel :) Tedy ano - toto je reálný obraz naší společnosti :)

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.