Praha Jeruzalém

Obě teroristické organizace v koordinaci se svými spojenci, Íránci, vyčkávají a budují své kapacity. Op-ed.

Autor: Dr. Aaron Lerner 14. května 2023 6:54

Je velmi důležité, aby izraelští politici pochopili, že trpělivost Hamásu a Hizballáhu spíše než izraelské odstrašování nebo izraelská mrkev vysvětluje, proč se aktivně nezapojily do boje mezi Islámským džihádem a židovským státem.

Írán skutečně trpělivě buduje útočné kapacity Hamásu a Hizballáhu a nemá v úmyslu promarnit své obrovské investice.

A zločinem je, že v rámci hesla „klid za klid“ jediné, co Izrael v souvislosti s těmito masivními programy dělá, je, že každou továrnu na zbraně, testovací místo, zbrojovku atd. pouze povinně eviduje ve své databázi cílů.

Ano. Zbraně určené pro Hizballáh mohou být zničeny, pokud jsou v Sýrii. Ale v okamžiku, kdy překročí hranice do Libanonu, je čas přesunout je do databáze cílů. Nepochybně jste četli o sadách pro modernizaci GPS, které mění rakety na řízené střely, ty jsme zničili v Sýrii. Když však tytéž soupravy přistanou na bejrútském letišti, neuděláme nic.

V Libanonu záhadně umírají lidé, to je pravda. Ale z otevřených zdrojů se nedozvídáme o žádných záhadných explozích nebo jiných aktivitách v Libanonu, které by naznačovaly, že židovský stát dělá něco podstatného, aby zabránil probíhající modernizaci mnoha desítek tisíc raket na řízené střely.

Hamás tedy v těchto dnech sedí v pozadí a pozoruje náš způsob operací proti konkurenčnímu Islámskému džihádu, aby mohl odpovídajícím způsobem vylepšit svou vlastní armádu.

Hamás bude i nadále otevřeně testovat své rakety a prodlužovat jejich dolet a hmotnost bojových hlavic. A my si budeme dělat poznámky.

Hamás jednoho dne, pokud tak již neučinil, zavede řízené střely. A my si to budeme poznamenávat, pokud si toho budeme vůbec vědomi.

Hamás se bude zdokonalovat a cvičit v používání bezpilotních letounů. A my si budeme dělat poznámky.

Hamás bude pokračovat v provádění obrovských vojenských cvičení v rámci příprav na soudný den. A my si budeme dělat poznámky.

A až vstoupí v platnost příměří s Islámským džihádem „klid za klid“, mohou také radostně začít otevřeně vyrábět rakety pro další kolo. A my si budeme vyprávět o těch poznámkách.

Toto není odstrašení, je to trpělivost.

Není to jejich povolení k tomu, abychom dělali svoji práci. Je to trpělivost.

Povolení Gaze vybudovat námořní přístav nebo letiště nezmění jejich odhodlání připravit se a nakonec se zúčastnit soudného dne.

Aby bylo jasno: podporuji zlepšení hospodářského údělu obyvatel Gazy. Myslím, že je dobré umožnit co největšímu počtu Gazanů výdělečnou činnost v Izraeli, s výhradou bezpečnostních hledisek.

Ale nedělám si iluze, že tyto izraelské „mrkvičky“ nějak zabrání Hamásu, aby plnil rozkazy k útoku vydané z Teheránu, až ten den přijde.

Izraelští politici si to musí uvědomit.

Premiér Binyamin Netanjahu právem považuje Írán za naši existenční hrozbu.

Naše schopnost provést operaci proti Íránu a důsledky takové operace by však byly zásadně odlišné, kdybychom JAKO PRVNÍ zničili vojenský potenciál Hamásu a Hizballáhu.

Dr. Aaron Lerner vede IMRA – Independent Media Review and Analysis, která od roku 1992 poskytuje zpravodajství a analýzy o Blízkém východě se zaměřením na arabsko-izraelské vztahy.

16.05.2023 05:45 Daniel Žingor129Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.