Praha Jeruzalém

Organizátoři týdenního levicového protestu zrušili plánovanou sobotní demonstraci v Tel Avivu.

Od: Israel National News 13. května 2023, 12:33

Organizátoři týdenního levicového protestu proti plánované vládní justiční reformě v pátek oznámili, že protest plánovaný na sobotní večer v Tel Avivu byl kvůli bezpečnostní situaci zrušen.

„V posledních dnech jsme byli v úzkém kontaktu s izraelskou policií a bezpečnostními složkami s ohledem na zachování bezpečnosti demonstrantů. Z odpovědnosti za bezpečnost našich lidí jsme se rozhodli demonstraci o týden odložit,“ uvedli organizátoři.

„Nadále držíme prst na tepu, a pokud uvidíme, že vláda prosazuje změny související se státním převratem, vyjdeme do izraelských ulic se vší silou. Izraelská vláda se nesmí mýlit s našimi záměry – bdíme nad demokracií a postaráme se o to, aby Izrael zůstal demokratický,“ dodali.

Již dříve v pátek bylo v rámci společného vyhodnocení situace ze strany velení domácí fronty a magistrátu města Rišon LeZion rozhodnuto o zrušení koncertu Backstreet Boys, který se měl ve městě konat v sobotu večer.

V bezpečnostních pokynech velení domobrany pro Rišon LeZion nedošlo k žádné změně.

Naopak ve čtvrtek bylo povoleno uskutečnit koncert zpěváka Aviva Geffena v parku Yarkon v Tel Avivu, a to i přes nejistou bezpečnostní situaci. Zúčastnilo se ho asi 40 000 lidí.

Produkce koncertu se se souhlasem velení domácí fronty rozhodla uspořádat jej podle plánu navzdory operaci Štít a Šíp. Instrukce, které se před začátkem akce objevily na obrazovkách v parku, zněly: „Vážení diváci, pokud bude během koncertu vyhlášen poplach, musíte si na 10 minut sednout na zem. Je důležité zůstat na svých místech, aby nedošlo ke zranění.“

14.05.2023 04:46 Daniel Žingor64Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.